Przejdź do treści

Wegańskie wesele w duchu zero waste

Przywykliśmy do tego, że młode pary decydują się na organizację wesela tylko w jednej stylistyce. Jednak można zauważyć, że coraz częściej pary decydują się też na organizację wegańskiego weselu w duchu zero waste. Tylko co to dokładnie oznacza? Jak zorganizować wesele w takim stylu? Nasz tekst dostarcza przydatnych wskazówek, więc zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

Wegańskie wesele w duchu zero waste, czyli jakie?

Wegańskie wesele to nowoczesny trend, który opiera się na unikaniu produktów odzwierzęcych i skupieniu się tylko na tych, które pochodzą od roślin. Co ważne, wegańskie wesele nie oznacza tylko rezygnacji z mięsnych potraw, ale również wszelkiego typu wyrobów, dekoracji, czy artykułów, które miały jakąkolwiek styczność ze zwierzętami.

Jest to oczywiście w dużej mierze podyktowane naszą większą świadomością o szkodliwym wpływie mięsa na nasze zdrowie, ale również tego, że zwierzęta są często wykorzystywane do testów, a ich skóry przerabiane na różnego typu dekoracje, czy artykułu.

Dlatego coraz więcej osób przechodzi na weganizm i stara się w tym stylu zorganizować też swój dzień ślubu. Jednak poprzeczka staje się o wiele wyższa, gdy chcemy, by było to wegańskie wesele zero waste, ponieważ dodatkowo mamy do czynienia z przyjęciem ekologicznym, które opiera się na niemarnowaniu i ponownym wykorzystaniu różnego typu artykułów, najlepiej z recyklingu.

Jak zatem zorganizować wesele wegańskie w duchu zero waste?

Całe szczęście trend ten stał się na tyle popularny, że nie powinno być również trudności z organizacją wesela. Co więcej, do swojej dyspozycji mamy piękne sale weselne, jak również wykwalifikowanych wedding plannerów, którzy pomogą nam w organizacji całego przedsięwzięcia.

Nic nie stoi też na przeszkodzie, byśmy sami zrealizowali swoje marzenia, zwłaszcza jeśli wiemy, gdzie możemy zamówić odpowiedni catering, czy dekoracje. Oczywiście na takie wesele warto brać pod uwagę miejsca blisko natury, a nawet może pokusić się o organizację wesela wegańskiego w duchu zero waste w plenerze.

Tagi: