Przejdź do treści

Ślub cywilny w USC czy pod chmurką?

ślub cywilny w plenerze

Zdecydować się na ślub w urzędzie stanu cywilnego? A może jednak postawić na ślub cywilny w plenerze? To dylemat wielu par. Wasz również? W takim razie zajrzyjcie do naszego artykuły, bo może pomóc Wam rozwiać wszystkie wątpliwości!

Ślub cywilny w USC

Ślub cywilny w urzędzie stanu cywilnego to gwarancja tego, że zmienna pogoda nas nie zaskoczy, a uroczystość odbędzie się w odpowiednio przystosowanym do tego miejscu. Na pewno urząd stanu cywilnego będzie idealnym wyborem, gdy planujemy swój ślub w sezonie jesienno-zimowym, ponieważ wtedy trudno o udaną ceremonię w plenerze, zwłaszcza gdy za oknem deszcz lub śnieżyca. Poza tym decydując się na taką opcję, nie trzeba obawiać się też dodatkowych opłat, czy tego, że nasi goście będą mieli trudności z dotarciem na miejsce, ponieważ praktycznie każdy wie, gdzie taka instytucja się znajduje.

Ślub cywilny pod chmurką

Ślub cywilny w plenerze to dobra opcja w sezonie wiosenno-letnim, zwłaszcza gdy słupek rtęci na termometrze szybuje w górę. Dodatkowo jeśli postawimy na termin, w którym zaczną kwitnąć kwiaty i drzewa, to możemy zapewnić wszystkim nietuzinkowych wrażeń, a sobie dodatkowo piękną pamiątkę z dnia ślubu. Oczywiście ślub w plenerze ma też swoje wady, bo nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy dzień, który wybraliśmy na ślub, będzie piękny pod względem pogodowym, czy też nie.

Jeśli okaże się, że od rana będzie padać, to musimy liczyć się z komplikacjami i zawsze lepiej mieć w zapasie plan awaryjny, w tym na przykład wypożyczony namiot, który nie zakłóci ceremonii. Poza tym musimy liczyć się z tym, że organizacja takiego ślubu będzie wymagać od nas większej ilości formalności, w tym na przykład uzyskania pozwolenia na organizację ceremonii w wybranym przez nas miejscu.

Gdzie ostatecznie zorganizować ślub cywilny?

Prawdę mówiąc, to zarówno ślub cywilny w urzędzie stanu cywilnego, jak i w plenerze może okazać się dobrym wyborem. Dlatego, jeśli będzie czekał nas podobny wybór, to warto dobrze przeanalizować wady i zalety każdego rozwiązania, jak również wziąć pod uwagę swoje oczekiwania, a wtedy nie będzie on taki trudny, jak by się mogło wydawać.