Przejdź do treści

Różne rodzaje fotobudek na wesele

Fotobudki to takie specjalne małe budki, z daleka przypominające w pewnym stopniu niższe i szersze budki telefoniczne, które służą do szybkiego robienia zdjęć. Obecnie można się na nie natknąć nawet w galeriach handlowych czy różnych innych pasażach zakupowych. Fotobudki służą już nie tylko do robienia zabawnych zdjęć ze znajomymi, ale też i do wykonywania fotografii dokumentowych – np. do dowodu osobistego czy paszportu. Wciąż jednak najpopularniejszą ich odmianą jest fotobudka na wesele. A ona też doczekała się swoich różnych wariantów. Wbrew pozorom nie musi więc przypominać bardzo ciasnego i mało przytulnego pomieszczenia, w którym łatwo o atak klaustrofobii.

Modne stało się bowiem teraz tworzenie tzw. fotobudek otwartych, które bardziej przypominają duże strefy do robienia weselnych zdjęć niżeli typowe fotobudki, kojarzące się z budkami lokalizowanymi w galeriach handlowych. Taka forma fotobudki daje dużo więcej możliwości. Zdecydowanie warto więc na nią się zdecydować, a w tym celu wygospodarować na nią trochę miejsca na sali – np. tuż obok parkietu tanecznego czy gdzieś w jego pobliżu. Przestrzeń do robienia zdjęć powinna być oczywiście jednolita. Najlepiej będzie, jeżeli tłem stanie się dla niej jasna ściana (ewentualnie zawsze można użyć specjalnego tła fotograficznego), którą można też pokryć dodatkowo weselnymi dekoracjami, aby miejsce nabrało fajnego klimatu. W przypadku takiej atrakcji ktoś musi oczywiście zająć się samym robieniem zdjęć. Warto poprosić o to chociażby zatrudnionego fotografa ślubnego. Nie ma sensu zmuszać gości do tego, by sami robili sobie zdjęcia lub tym bardziej by robili je innym gościom.

Jeżeli jednak nie ma takiej opcji, aby na sali wygospodarować chociażby niewielką wolną przestrzeń do robienia zdjęć, trzeba pomyśleć o skorzystaniu z gotowego rozwiązania, jakim jest fotobudka na wesele wynajem. Klasyczne fotobudki też są przecież niezłe. Gdyby nie miały one żadnych zalet, w tym momencie nie byłyby już wynajmowane, a jednak tak wcale nie jest.