Przejdź do treści

Jak sprawdzić umowę o wynajem sali weselnej?

Organizacja wesela zawsze jest zadaniem czasochłonnym. Z tego właśnie powodu większość osób zajmuje się nią już na parę lat przed zaplanowanym weselem i istnieje spora szansa, że ty również tak robisz i dlatego też właśnie teraz skupiasz się na odnalezieniu idealnej sali do zabawy dla gości. A być może nawet już ją znalazłeś. Trafiłeś na naprawdę świetną salę o idealnej lokalizacji i jeszcze do tego dowiedziałeś się, że w terminie, w którym masz zamiar wziąć ślub, jest ona wolna. Najprawdopodobniej masz ochotę od razu wziąć w dłoń długopis i zawrzeć umowę z właścicielami sali. Nim to jednak zrobisz, umowę dokładnie przeczytaj i sprawdź, czy znajdują się w niej wszystkie najważniejsze informacje, które bardziej szczegółowo opisujemy poniżej.

Kwestia najważniejsza tyczy się oczywiście kosztów. Powinieneś od razu wiedzieć, ile zapłacisz za całą salę. W umowie musi też zostać zawarta informacja na temat tego, w jakim terminie poszczególne koszty muszą zostać uiszczone i czy są one dzielone na mniejsze części czy może wszystko ma zostać spłacone w tym samym dniu. Zazwyczaj też właściciele obiektów zastrzegają sobie prawo do pobrania jakiejś zaliczki. Chcą uniknąć sytuacji, w której sala weselna zostanie na ostatnią chwilę zwolniona i przez to nikt już nie będzie w stanie zorganizować w niej uroczystości, a cały hotel będzie na tym stratny. Wysokość tej zaliczki też powinieneś oczywiście sprawdzić. Dowiedz się również, czy cena wynajmu ulegnie zmianie w momencie, gdy goście odmówią udziału w wydarzeniu i ich ilość się zmniejszy. W umowie powinny pojawić się dodatkowe informacje o tym, ilu kelnerów będzie obsługiwać przyjęcie. Ta obsługa jest przecież bardzo ważna. Nie można dopuścić do tego, aby kelnerów w stosunku do gości było za mało.

Oczywiście tę umowę powinieneś przejrzeć wspólnie ze swoją drugą połówką czy po prostu z kimś bliskim. Jeżeli przyjrzą się jej dwie osoby, zaistnieje większe prawdopodobieństwo, że jakiekolwiek błędy czy nieścisłości zostaną szybko wykryte.