Przejdź do treści

Co można kupić w sklepie ślubnym?

O planowanym weselu i ślubie każda para młoda będzie myśleć z przynajmniej rocznym wyprzedzeniem. Planowanie najlepiej jednak rozpocząć jeszcze wcześniej, aby niczego nie robić na „hurra”, z niczym się nie spieszyć i na spokojnie móc dobierać poszczególne elementy obu wydarzeń. Na pewnym etapie przyjdzie więc pora na zapoznanie się z ofertą sklepów ślubnych. To właśnie w tych miejscach pojawiają się najciekawsze dekoracje weselne i ślubne, ale też i inne akcesoria czy artykuły, które okazują się świetnym uzupełnieniem imprez i ślubnych uroczystości.

Zawsze w tego rodzaju sklepach oddzielną i dość bogato wyposażoną grupę produktów tworzą zaproszenia ślubne. Występują we wszystkich możliwych wariantach. Mają odmienne kształty i rozmiary, choć oczywiście najlepszym wyborem zawsze będą te o wymiarach uniwersalnych i klasycznych, które mieszczą się do standardowych kopert i dzięki temu nie sprawiają problemów przy wysyłce. Zaproszenia ślubne można projektować na własną rękę. Personalizacja jest tutaj jak najbardziej wskazana.

Drugą, niemalże tak samo ważną, a może i ważniejszą grupę produktów kreują już elementy zdobnicze, czyli wszystkie dekoracje weselne oraz dekoracje ślubne. Wśród nich występują najróżniejsze akcesoria – girlandy, serpentyny, kolorowe balony lub balony z napisami, drewniane tabliczki wypełnione sentymentalnymi napisami bądź cytatami, kwieciste wiązanki albo nawet dekoracje przeznaczone do umieszczania ich bezpośrednio na stołach lub krzesłach. Dodatkami są również mniejsze elementy. Wśród nich dużą popularnością ciszą się serwetki, zawieszki na alkohole (głównie wódkę) oraz winietki.

Gościom trzeba też podziękować za udział w obu imprezach, zapewniając im przynajmniej jakieś małe i symboliczne podarunki. Większe prezenty należy natomiast wręczyć rodzicom (oraz teściom) i świadkom. Sklep ślubny takie rzeczy również ma w swojej ofercie. Są to propozycje gotowych klasycznych podarunków, wypełnianych głównie bardziej luksusowymi słodyczami czy trunkami.