obrączki

Zamiast pierścionka zaręczynowego » powrót do porad

art

Zaręczyny są pierwszym krokiem, zmierzającym do rychłego zawarcia związku małżeńskiego. Niektóre osoby w sposób demonstracyjny chcą odejść od ogólnie przyjętych tradycji, kiedy to jedynym symbolem zaręczyn jest pierścionek wręczany kobiecie. Istnieją jednak inne atrybuty, które spokojnie mogą stać się zamiennikami do popularnych pierścionków. Zanim jednak mężczyzna zdecyduje się na mniej konwencjonalny krok, musi mieć pewność, że jego przyszła narzeczona również wyznaje podobne wartości i nie będzie rozczarowana brakiem pierścionka.

Według wielu osób pierścionki zaręczynowe są całkowicie przereklamowane, dlatego szukają innych dróg, które będą symbolizować miłość do konkretnej osoby. Dobrym rozwiązaniem jest biżuteria, jednak inna niż pierścionki. Mogą to być na przykład naszyjniki ze specjalną, grawerowaną zawieszką lub też bransoletka. Są to artykuły równie trwałe i alegoryczne co pierścionki, jednak dla nie-tradycjonalistów będą znacznie lepszą metodą na zaręczyny. Zegarek jest kolejną opcją na wyznanie wiecznej miłości. Przez niektórych jednak może być traktowany jako symbol przemijania, jednak można go również odbierać w kategoriach trwałości.

Bardziej odważnym, jednak coraz bardziej popularnym, prezentem zaręczynowym jest zwierzę. Szczeniak czy też kociak może wywołać histeryczną radość. Należy jednak pamiętać o tym, że zaręczyny nie muszą trwać wiecznie, natomiast posiadanie pupila to odpowiedzialność na co najmniej kilka lat. Zwierzę to jasny znak, że zamierza się założyć rodzinę oraz nowy dom z wybraną osobą.


dodano: 13.04.2012 12:19:58
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: pierścionek zaręczynowy, oświadczyny