obrączki

Kwiaty, welony czy wianki? » powrót do porad

art

Welon jest takim elementem garderoby ślubnej, który jest uważany za najbardziej tradycyjny, a wśród niektórych Panien Młodych określanych mianem "staromodny". Nowoczesne trendy ślubne pozwalają jednak na swobodny wybór tego, co najbardziej będzie oczekiwane na głowie Panny Młodej. Tradycyjne welony powoli odchodzą w cień, a ich miejsce zajmują kwiaty lub też niewinne wianki.

Wianek może być jednak dość kontrowersyjną kwestią, ponieważ według polskiej tradycji mogły go nosić jedynie dziewczęta, które były dziewicami. Dzisiaj jednak mało kogo obchodzą staropolskie zwyczaje, a na pierwszy plan wysuwane są walory estetyczne wianków. Są one z pewnością najbardziej uniwersalne, ponieważ może je dobrać do praktycznie każdego rodzaju fryzury ślubnej.

Coraz powszechniejsze wśród Panien Młodych staje się wpinanie kwiatka we włosy. Zwykle jest on analogiczny do wiązanki ślubnej, dlatego wkomponowuje się w wygląd kobiety. Najbardziej praktyczne są świeże kwiaty, które pojedyncze wplata się we włosy. Można je dobrać indywidualnie i tworzyć malownicze kompozycje, na przykład poprzez podpięcie niewielkiego welonu.

Bardziej odważne Panny Młode idą o krok dalej. Tiara lub też diadem na weselu nie powinny już nikogo dziwić. Jeśli kobieta chce czuć się na weselu jak prawdziwa księżniczka to takie rozwiązanie będzie strzałem w dziesiątkę. Alternatywą dla wszystkich tych akcesoriów ślubnych mogą być również kapelusze, toczki czy też delikatne woalki, które opadają na twarz przyszłej małżonki, stającej na ślubnym kobiercu.


dodano: 13.04.2012 12:10:22
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: kwiaty, welon, wianek, ślub, wesele