obrączki

Kościół, a atmosfera ślubna » powrót do porad

art

Wciąż największym powodzeniem wśród par cieszą się śluby kościelne, ponieważ tylko one są w stanie dostarczyć najbardziej emocjonalnych chwil, które ciężko jest wyłuskać w Urzędach Stanu Cywilnego. Ślub w kościele, w białej sukni i w towarzystwie bliskich osób jest spełnieniem marzeń wielu par. Decydując się na tradycyjny ślub wiele osób pragnie, by był to wyjątkowy i niebanalny dzień, który pozostawi za sobą mnóstwo wspaniałych wspomnień. Pierwszym krokiem na tej drodze może być wybór odpowiedniego kościoła.

Najczęściej śluby udzielane są w parafii przyszłej Panny Młodej, nie ma jednak żadnych przeciwskazań, aby wybrać inną świątynię, która, zdaniem przyszłych małżonków, najlepiej sprawdzi się na ich uroczystości ślubnej. Mały, drewniany kościółek z duszą, zlokalizowany poza miastem, może być strzałem w dziesiątkę dla osób, które preferują kameralne uroczystości z podniosłą atmosferą. Z drugiej strony znajdują się okazałe, wielkie świątynie, usytuowane w centrach miast, do których można dostać się bez najmniejszego problemu, a sama budowla budzi zdumienie oraz podziw.

Atmosfera na ślubie w największej mierze będzie oczywiście zależeć od samych Młodych oraz od księdza, który będzie udzielał sakramentu, warto jednak wybrać takie miejsce, które sprawi, że automatycznie wczujemy się w podniosły nastrój. Możemy kierować się sentymentami i wybrać kościół z naszego dzieciństwa, lub też zasugerować się lokalizacją świątyni, tak by dotarcie do niej odbywało się bez jakichkolwiek przeszkód.


dodano: 13.04.2012 11:55:46
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: kościół, trójmiasto, pomorskie, wesele, ślub