obrączki

Zespół muzyczny czy DJ ? » powrót do porad

art

Muzyka pełni jedną z ważniejszych kwestii na każdym weselu. To właśnie od niej zależy w największej mierze to, czy nasi goście będą się dobrze bawić i czy zapamiętają na długą naszą uroczystość. Planując aranżacje muzyczne na swój ślub należy rozwiązać podstawowy dylemat, to znaczy czy chcemy zatrudnić zespół muzyczny czy też DJ.

Pierwszym elementem różniącym te dwa podmioty jest cena. Najczęściej bowiem wynajęcie DJ’a związane jest ze znacznie niższymi kosztami, aniżeli zatrudnienie zespołu. Wynika to przede wszystkim ze składu osobowego. DJ działa samodzielnie, natomiast zespół to co najmniej kilka osób, które dodatkowo grają na własnych instrumentach. DJ odtwarza jedynie muzykę z gotowych nośników.

Zadaniem DJ jest odtwarzanie muzyki, rzadko jej miksowanie. Może on jednak pochwalić się znacznie bogatszym repertuarem i dobrać go przy ścisłej konsultacji z Parą Młodą.

Wciąż jednak wiele osób nie wyobraża sobie zabawy weselnej bez prawdziwego zespołu, grającego muzykę na żywo. Wprawdzie mogą znać mniej piosenek niż DJ, jednak doskonale wyczuwają nastrój gości i mogą od razu dopasować go do sali, tak by goście byli zadowoleni, a zabawa trwała do białego rana.

Wybór zależy tylko i wyłącznie od Pary Młodej. Najlepiej jest przesłuchać dema (czyli próbki muzyczne) zespołów oraz DJ’ów, ponieważ tylko wtedy będą mogli podjąć najlepszą decyzję, która będzie satysfakcjonowała zarówno ich samych, jak i wszystkich gości przybyłych na ich uroczystość weselną.


dodano: 13.04.2012 11:52:51
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: zespół muzyczny na wesele, trójmiasto, pomorskie, muzyka, dj