obrączki

Savoir-vivre ze ślubem w tle » powrót do porad

art

Zasady dobrego zachowania powinny nam towarzyszyć każdego dnia, a już w trakcie przygotowywania tak ważnej ceremonii, jaką jest ślub oraz wesele, szczególnie. Savoir-vivre w tym przypadku rozpoczyna się już podczas zaręczyn, a kończy podczas zabawy weselnej. Jeśli chcemy by zaręczyny przebiegały zgodnie z polską tradycyją powinniśmy je zorganizować w towarzystwie przyszłych teściów, czyli rodziców Panny Młodej. Coraz częściej jednak notuje się odejście od tego zachowania, ponieważ Młodzi zaręczają się w niezwykle egzotycznych miejscach, gdzie rodzice nie do końca są pożądani.

W każdym momencie podczas uroczystości ślubnej czy też weselnej należy wykazywać odpowiedni szacunek wobec Panny Młodej. Siadać dopiero wtedy, kiedy ona zajmie miejsce, odsuwać krzesło czy też przepuszczać w drzwiach. Te zasady są jednak ogólnie znane i respektowane przez mężczyzn. Gorzej sprawa się ma z toastami, których podczas wesela nie brakuje. Pierwszy toast powinien być wzniesiony przez ojca Panny Młodej, który jednocześnie stanowi powitanie dla gości oraz błogosławieństwo dla Młodych. Według polskiej tradycji kolejny toast może należeć do ojca Pana Młodego, a następnie dla seniorów rodu. Na końcu toast powinien wznieść sam Pan Młody.

Ślubny Savoir-vivre nie musi być jednak stanowczo przestrzegany w każdym punkcie, ponieważ większość osób nie zwróci uwagi na przykład na kolejność wygłaszanych toastów, zawsze jednak warto zachowywać się elegancko i z klasą, co przystoi tego typu uroczystością, które są celebrowane w szczególny sposób.


dodano: 13.04.2012 11:39:38
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: Savoir-vivre, ślub, wesele, jak się zachować