obrączki

Poprawiny, organizować czy nie ? » powrót do porad

art

Ślub i impreza weselna właściwie nierozerwalnie się ze sobą łączą. Rzadko zdarza się tak, że po kościele lub też wizycie w urzędzie stanu cywilnego goście rozchodzą się do domów. O ile wesele jest stałym elementem, to poprawiny stanowią dodatek, który jest stosowany tylko i wyłącznie w niektórych przypadkach. Państwo Młodzi najczęściej rezygnują z poprawin, ponieważ generuje to dodatkowe koszty, a samo wesele pochłonęło ich już bardzo wiele.

Czasami jednak zdarza się tak, że sale weselne w cenie organizują również poprawiny następnego dnia. Poprawiny są z pewnością imprezą dla najbardziej wytrwałych osób. Mało kto myśli bowiem o imprezie po porannym powrocie z wesela. Jednak dla młodych osób jest to doskonała okazja, żeby wybawić się do poziomów krytycznych.

Poprawiny mogą stanowić doskonały moment na wyluzowanie się młodych małżonków. W trakcie wesela towarzyszą im bowiem jeszcze stresy i nerwy, związane z tym, czy wszystko się udało. Przez takie emocje mogą oni nie do końca czuć się swobodnie, więc poprawiny są najlepszym momentem na to, by wypuścić z siebie wszystkie niechciane emocje i w końcu zabawić się ze swoją poślubioną drugą połówką. Poprawiny mogą być zorganizowane w klubie lub też, jeśli pogoda na to pozwoli, w plenerze. Nie trzeba tutaj skupiać się na organizowanie jedzenia czy też innych atrakcji. Często wystarczający będzie grill lub też pozostałości po weselu, które i tak trzeba będzie zjeść oraz wypić. Osoby, które miały ograniczoną liczbę gości na swoim weselu, mogą również w pewnym sensie wynagrodzić tym, którzy nie mogli przybyć na wesele, imprezą poprawinową, co z pewnością pozwoli im poczuć się docenionym.


dodano: 13.04.2012 11:29:21
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: poprawiny, ślub, wesele, organizacja, koszty