obrączki

Oszczędności ślubne » powrót do porad

art

Ślub i wesele to bardzo ważne uroczystości w życiu większości ludzi, jednak ich poważną wadą jest to, że generują za sobą ogromne koszty, które niektórych mogą przerosnąć. Część osób wyznaje zasadę, że jest to jedyny i wyjątkowy dzień, dlatego decydują się nawet na wzięcie pożyczek, aby wszystko zorganizować zgodnie ze swoimi planami. Dla osób, dla których ważny jest jednak każdy grosz, taka impreza to olbrzymie wyzwanie. Można jednak obniżyć nieco wydatki stosując kilka metod.

Przede wszystkim nie trzeba organizować bardzo hucznego wesela na setkę osób. Dobrym rozwiązaniem jest organizacja bankietu lub też tak zwanego koktajl party, które cieszy się sporą popularnością, również wśród gości. Takie spotkanie wygeneruje znacznie mniejsze koszty niż wynajęcie ogromnej sali weselnej oraz zatrudnienie profesjonalnych kucharzy. Wystarczą zimne przekąski i jedno lub dwa dania ciepłe, aby najbliższe osoby były zadowolone.

Kolejną metodą na zbudowanie oszczędności może być poszukanie fotografa oraz muzyków wśród najbliższych znajomych. Opłacenie usługi fotograficznej oraz zespołu to ogromny wydatek za coś, co można otrzymać w znacznie niższej cenie. Można również poszukać muzyków wśród studentów akademii, którzy z pewnością będą chcieli sobie dorobić, a nie zedrą z nas mnóstwa pieniędzy.

Własnoręcznie wykonane zaproszenia czy też winietki pozwolą na spore oszczędności, ponieważ firmy się tym zajmujące liczą sobie sporo za taką usługę. Poza tym, takie rękodzieło może być potraktowane, jako doskonała pamiątka, która zawsze będzie przypominać gościom o tak ważnej uroczystości, jaką był nasz ślub.


dodano: 13.04.2012 11:24:00
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: koszty ślubu, wesela, trójmiasto, pomorskie, ile kosztuje wesele