obrączki

Wesele bez alkoholu » powrót do porad

art

Polskie wesela są nieodłącznie kojarzone z ogromnymi ilościami alkoholu oraz dobrego jedzenia. Na pewno każdy z nas wspominając uroczystości weselne, na których się znajdował, wspomina je, jako te, które niemal płynęły z nurtem wysokoprocentowych napojów. Wiele osób nie wyobraża sobie innego scenariusza, jednak coraz częściej trend wesel bez alkoholu staje się popularniejszy w polskich progach.

Chęć zorganizowania takiego wesela dla abstynentów wynika przede wszystkim z faktu, że alkohol budzi w wielu osobach nieokryte zachowania, które niestety mogą się ujawnić podczas zabawy weselnej. Nawet najlepiej opracowany plan może wziąć w łeb w momencie, kiedy wujek czy dziadek przesadzą z alkoholem. Nad pijanym tłumem ciężko jest zapanować, dlatego Pary Młode coraz częściej skłaniają się do zabawy bez odrobiny alkoholu. Goście słysząc takie wiadomości często nawet wykazują skrajne zachowanie i demonstracyjnie nie przychodzą na wesele, ponieważ nie wyobrażają sobie dobrej zabawy bez alkoholu.

Jeśli zdecydujemy się na takie wesele, powinniśmy pomyśleć o swego rodzaju substytutach, które wynagrodzą naszym gościom brak alkoholu. Można zdecydować się na bardziej fantazyjne jedzenie czy też udostępnić kolorowe, bezalkoholowe drinki. W takich przypadkach niezwykle ważne jest również zorganizowanie całego zaplecza zabawowego, które odciągnie uwagę najbliższych od braku butelek na stołach. Oczywiście wiele osób przyjdzie z naburmuszoną miną i za nic w świecie nie będzie wykazywać oznak dobrej zabawy. Osoby bliskie powinny jednak uszanować decyzję Młodych i nie dać im odczuć, że źle się czują na takim bezalkoholowym weselu.


dodano: 13.04.2012 11:13:06
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: bezalkoholowe wesele, bez alkoholu, ślub, trójmiasto