obrączki

Spowiedź przedślubna » powrót do porad

art

Spowiedź w wielu osobach budzi lęk i przerażenie, zwłaszcza w przypadku przyszłych małżonków, którzy od dawna nie przystępowali do tego sakramentu, a pragną wziąć ślub kościelny. Spowiedź przedślubna jest obowiązkowym warunkiem udzielenia ślubu w kościele, warto jednak rozwiać wszystkie mity, które jej dotyczą, by nie była ona aż tak stresogenna. Ponadto wiele osób ma złe wspomnienia dotyczące swoich spowiedzi, które kończyły się pouczaniem lub też udzielaniem rad przed kapłana. Można jednak pozbyć się tych nieprzyjemnych doznań, jeśli przygotujemy się odpowiednio do naszej spowiedzi.

Ślubna spowiedź musi odbyć się dwukrotnie. Pierwszy raz na 2-3 miesiące przed ślubem, natomiast drugi przed samą uroczystością. Od księdza udzielającego nam ślubu otrzymamy specjalne zaświadczenia, które będą musiały być podpisane przez spowiednika. Jeśli mieszkamy razem przed ślubem wystarczy nam jedna spowiedź.

Nie ma konieczności spowiadania się u księdza, który będzie nam udzielał sakramentu ślubu. Możemy wybrać się do dowolnej osoby, jednak przed samą spowiedzią należy uświadomić ją, że jest to spowiedź przedślubna. Jeśli mamy złe doświadczenia z kapłanami, warto zasięgnąć języka u znajomych. Być może znają kościół lub też konkretnych spowiedników, którzy posiadają miłe usposobienie i nie będą budzić lęków w przyszłych małżonkach.

Spowiedź musi być przede wszystkim szczera, ponieważ szczery jest sakrament, do którego będziemy chcieli z ukochaną osobą przystąpić. Konieczny jest rachunek sumienia i przypomnienie sobie wszystkich naszych grzechów i przewinień. Największe obawy wśród młodych osób budzi spowiadanie się z seksu przedmałżeńskiego czy też ze wspólnego mieszkania. Tych faktów nie należy jednak zatajać, ponieważ ich ukrycie spowoduje, że spowiedź będzie nieważna.


dodano: 13.04.2012 11:04:11
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: spowiedź przedślubna, wesele, ślub, kartka spowiednika