obrączki

Pierwsze spotkanie rodziców » powrót do porad

art

Kiedy mamy już pewność, że chcemy spędzić z daną osobą resztę swojego życia w związku małżeńskim, należy poinformować o tym również najbliższe nam osoby, czyli rodziców. Wspólnego spotkania rodziców z obojga stron nie należy jednak odkładać i zaplanować je w taki sposób, by nie powodować niepotrzebnego stresu. Sytuacja jest pilna zwłaszcza wtedy, kiedy nastąpił już moment zaręczyn, a więc pierwszy krok przed dalszymi decyzjami życiowymi.

Spotkania rodziców są kwestią indywidualną. Jedni decydują się na nie już w początkowych etapach znajomości z drugą osobą, inni natomiast dopiero wtedy, kiedy nastąpiły diametralne decyzje o zmianie stanu cywilnego. Najbardziej powszechnym zachowaniem jest jednak organizowanie zapoznania po oficjalnych zaręczynach. Należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią atmosferę oraz przygotowanie rodziców do tego wydarzenia, tak by nie czuli się skrępowani.

Zwyczajowo tego typu spotkania odbywają się w domu Panny Młodej. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, by przenieść tę uroczystość do lokalu czy też restauracji. Przyszli małżonkowie doskonale wiedzą, w jakim środowisku ich najbliżsi będą czuli się najbardziej pewnie i swobodnie. Narzeczony powinien zadbać o kwiaty dla przyszłej teściowej. Pierwsze spotkanie to zwykle mało zobowiązujące rozmowy, które powinny być przede wszystkim podtrzymywane przez samych młodych, pozwalających bliżej poznać się obu stronom. Wspólnym mianownikiem mogą być zawsze plany ślubne dotyczące daty czy też miejsca uroczystości, co z pewnością pozwoli na rozluźnienie atmosfery spotkania.


dodano: 13.04.2012 10:54:14
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: spotkanie rodziców pary młodej, oficjalna kolacja, ślub, wesele, oświadczyny