obrączki

Kolorowa suknia ślubna » powrót do porad

art

Dotychczas kolor sukni ślubnej nie był poddawany wielu dyskusjom i nie rodził większych dylematów. Najczęściej dokonywało się wyboru pomiędzy śnieżnobiałymi sukniami, a tymi w odcieniach kremu, beżu czy też kości słoniowej. Obecnie jednak moda ślubna poszła o krok dalej i coraz więcej panien młodych decyduje się na odważne kolory.

Kolory strojów w naszej tradycji mają ścisłe oznaczenia. Biel zawsze była kojarzona z czystością i niewinnością, dlatego powszechnie wybierana jest na kolor sukni ślubnej. Czarny kolor to żałoba, a czerwienie były identyfikowane z kobietami o lekkich obyczajach. Dzisiaj jednak takie myślenie odchodzi do lamusa i w salonach sukien ślubnych można już dostrzec takie kreacje, które podążają za najnowszymi trendami modowymi. Nie trzeba od razu decydować się na mocne czerwienie czy też niebieskości, ponieważ te zarezerwowane są przede wszystkim do bardzo odważnych osób, które nie obawiają się stawić czoła poglądom babci i ciotek, wyznających klasyczne wartości. W ofercie odnajdziemy jednak delikatne fiolety, róże czy też inne pastele, które stanowią element pośredni między tradycyjnym podejściem, a tym nowoczesnym. Najważniejsze jest oczywiście to, jak sama Panna Młoda będzie czuć się w konkretnej kreacji. Musi ona pasować do jej cery, ale również do temperamentu. Można pozwolić sobie na upust fantazji, ponieważ dzisiaj dozwolone jest niemal wszystko, również to, co zupełnie nie kojarzy się z ogólnie przyjętymi zasadami mody ślubnej.

Decydując się na bardzo krzykliwy i widoczny kolor należy jednak pamiętać o tym, by nie przesadzać z dodatkami czy też makijażem, ponieważ w tym przypadku powinny mieć one bardzo stonowany i delikatny charakter.


dodano: 13.04.2012 09:33:37
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: suknia ślubna, kolorowa, niebieska, błękitna, sal ślubny, gdynia, gdańsk