obrączki

Lista prezentów ślubnych » powrót do porad

art

Jeśli ktokolwiek z Was był choć raz zaproszony na ślub, doskonale wie, jakim problemem jest wybór odpowiedniego prezentu dla przyszłej Pary Młodej. Podobny problem mają przyszli Małżonkowie, którzy nie bardzo wiedzą, jak zaalarmować czy dać do zrozumienia, jakie rzeczy czy przedmioty codziennego użytku, byłyby dla nich najbardziej przydatne. Dlatego też, pojawiła się rzecz zupełnie nowa. Dzięki niej, problem prezentów ślubnych, zarówno ich zakupu jak i informacji, które byłyby najchętniej widziane, przestaje istnieć. Tym „wynalazkiem” jest tak zwana lista prezentów ślubnych.

Narzędzie, o jakim mowa, tworzą przyszli Małżonkowie. Najlepiej, jeśli stworzą ją wspólnie, a wcześniej, w miarę dokładnie omówią poszczególne pozycje, jakie się na niej znajdą. Bardziej praktyczne pary, dodają do listy, również adresy sklepów, w których daną rzecz można nabyć.

Wgląd do listy prezentów, powinny mieć wszystkie zaproszone osoby. Dobrze, jeśli każda z nich, wcześniej zdeklaruje się, co do zakupu. Tym samym, łatwiej uniknie się zdublowanych przedmiotów czy akcesoriów, z którymi nie bardzo wiadomo, co później zrobić. Nad „odhaczaniem” poszczególnych pozycji z listy, powinni czuwać świadkowie ślubni.

Listę taką, można dostarczyć osobiście lub w bardziej nowoczesny, aczkolwiek praktyczny i popularny sposób czyli wysyłając ją na skrzynki pocztowe zaproszonych gości.

Chociaż lista prezentów ślubnych, może wydać się pomysłem nieco „nieeleganckim”, wcale takim nie jest. Należy potraktować ją bardziej, jako „ściągawkę” i podpowiedź, niż jako nietakt przyszłych Małżonków.


dodano: 13.04.2012 09:30:08
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: lista prezentów ślubnych, ślubny organizer, pomorskie, wesela, trójmiasto