obrączki

Pierwszy taniec » powrót do porad

art

Jedną z nieodłącznych weselnych tradycji jest pierwszy taniec Młodej Pary, który powinien być odpowiednio wcześniej przygotowany. Warto wybrać odpowiedni utwór i wspólnie przećwiczyć choćby kilka podstawowych kroków. Deptanie po palcach i gubienie rytmu na własnym weselu nie będzie w dobrym tonie. Jako pierwszy taniec bardzo efektownie wygląda walc. Jeśli na dodatek Młoda Para jest w stanie poprawnie go zatańczyć, całość wypadnie rewelacyjnie. Nie porywajmy się jednak z motyką na słońce, jeśli z tańcem niewiele mieliśmy w życiu wspólnego, zdecydujmy się na bardziej prosty utwór. Każda para narzeczonych ma takie utwory, które są im szczególnie bliskie, przypominają ważne i wspólnie spędzone chwile: moment poznania się, pierwszy pocałunek czy oświadczyny. Ważne, by była to piosenka, którą bez problemu zagra zatrudniony na wesele zespół.

Bardzo często pary przed ślubem dla tego jednego tańca zapisują się na kursy taneczne i tygodniami ćwiczą układy. Na taki kurs warto zapisać się już 3-8 miesięcy przed ślubem, dzięki czemu pierwszy weselny taniec zostanie wykonany po mistrzowsku i niemal zawodowo.

Jeśli nie mamy czasu na tak długie przygotowania, wybierzmy ulubiony utwór i umówmy się na zajęcia z instruktorem tańca, który pomoże nam ułożyć choreografię na miarę potrzeb utworu i możliwości tancerzy. Choreografia nie musi być skomplikowana i im prostsza, tym świeżo poślubiona para lepiej sobie z nią poradzi. Podczas pierwszego tańca goście mogą tańczyć wkoło Młodej Pary. Niepowtarzalną atmosferę stworzą efekty świetlne lub bańki mydlane, które będą latać pośród tańczących.


dodano: 13.04.2012 09:10:38
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: pierwszy taniec, ślub, wesele, nauka tańca, szkoły tańca, pomorskie, trójmiasto, gdynia, gdańsk, sopot, reda, rumia, wejherowo, kartuzy, słupsk