obrączki

O co poprosić zamiast kwiatów? » powrót do porad

art

Dawno minęły czasy, gdy Para Młoda pod kościołem była zasypywana stertą ciętych kwiatów, które i tak kończyły swój żywot w wazonach porozstawianych po całym domu. Obecnie coraz częściej kwiaty zastępowane są innymi przedmiotami, a pomysłowość przyszłych małżonków czasami bywa zaskakująca. Cięte kwiaty szybko więdną i nowożeńcy zwykle nie mają z niego żadnego pożytku. Dlatego coraz częściej tradycja wręczania kwiatów przed kościołem jest zastępowana wręczaniem drobnych, czasem nietypowych upominków. O tym, co Para Młoda chciałaby dostać zamiast bukietu kwiatów, ślubni goście mogą dowiedzieć się z tekstów na zaproszeniach, często bardzo żartobliwie ujętych. Młodzi proszą zwykle o wino, słodycze, a także o kupony totolotka. Miłośnicy książek zamiast kwiatów wolą natomiast coś do poczytania.

Często też Pary Młode w najszczęśliwszym dla siebie dniu chcą się tym szczęściem podzielić z innymi. Na zaproszeniu możemy więc przeczytać, by zamiast kwiatów przynosić zabawki, maskotki czy przybory szkolne, które następnie świeżo poślubiona para przekaże do domu dziecka czy innej instytucji pomagającej dzieciom, a nawet księdzu proboszczowi, by rozdał je najbardziej potrzebującym. Jeśli Państwo Młodzi chcą zrobić coś dobrego dla innych, często proszą też o pokarm dla psów i kotów, który następnie zawożą do najbliższego schroniska.

Są jednak i takie pary, które nie chcą postępować na przekór tradycji i nie rezygnują z kwiatów. Jednak w zaproszeniach ślubnych zaznaczają, że zamiast ciętych wiązanek, które szybko zwiędną, dużo chętniej przyjęliby kwiaty doniczkowe.

Innym, bardzo dobrym pomysłem jest akcja "Nasz Ślub" zainicjowana przez Pomorskie Hospicjum, którą wspiera portal PomorskieWesela.pl. Treść akcji prezentujemy poniżej:

"Z całego serca prosimy przyszłe młode pary, aby zapraszając swoich gości na ślub poprosiły o to, by zamiast kwiatów, które zwiędną i nie pozostawią po sobie śladu, przynieśli ze sobą ,,coś’’ dla Dzieci z Pomorskiego Hospicjum. Możecie poprosić, aby zamiast kupować kwiatki do życzeń w Kościele, wrzucili do naszej skarbonki symboliczne pieniążki. Za zebraną sumę kupimy naszym Dzieciaczkom lekarstwa, witaminy, sprzęt medyczny, ubranka, pieluszki, chusteczki nawilżające, środki czystości, środki opatrunkowe itp. Możecie także poprosić, aby zamiast symbolicznych pieniążków, Wasi goście przynieśli rzeczy dla Dzieci. Mogą to być na przykład: artykuły szkolne, książeczki dla Dzieci, malowanki, pluszowe misie, zabawki edukacyjne, słodycze, pieluszki, środki higieniczne, ubranka…. oraz wszystko inne co mogą nam podarować.

Bardzo byśmy chcieli, aby w tak cudownym i wyjątkowym dla Was dniu, uśmiechały się wesoło także nasze oczy…

Za każdą okazaną nam pomoc z całego serducha Bardzo Dziękujemy i życzymy Wam wszystkiego co w życiu najlepsze i najpiękniejsze.

Jeśli możecie i chcecie nam pomóc prosimy o kontakt pod numerem telefonu : 501 608 574 wolontariat@pomorskiehospicjum.pl

Uwaga :
Jest możliwość, aby pieniążki na ślubie zbierali nasi wolontariusze, można je także wpłacać na nasze konto:
Numer konta: 61 1050 1764 1000 0090 6025 9513
Jako tytuł wpłaty prosimy podać: Darowizna na cele statutowe Fundacji PHD - Akcja Ślub."


dodano: 13.04.2012 09:07:44
  • foto
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: prezenty zamiast kwiatów, ślub, wesele, pieniądze