obrączki

A może konsultant ślubny? » powrót do porad

art

Organizacja ślubu to trudne logistyczne zadanie, które często przerasta nowożeńców. Aby wszystko przebiegło bez zarzutu, a Młoda Para nie padła ze zmęczenia na własnym ślubie, warto zatrudnić konsultanta ślubnego. On dopnie wszystko na ostatni guzik. Konsultant ślubny to specjalista od profesjonalnej organizacji wesela. Coś, co dla przyszłych małżonków jawi się jako sterta piętrzących się trudności, dla niego jest codziennością i rutyną. Konsultant organizuje ceremonię ślubną we wszystkich jej aspektach: rezerwuje terminy w sali bankietowej czy w domu weselnym, układa weselne menu, organizuje transport nowożeńców.

Konsultant pomaga też w załatwieniu formalności i skompletowaniu niezbędnych dokumentów. Na życzenie Młodej Pary, pomoże dobrać ślubne stroje i dodatki oraz dopasować je do stylistyki wesela. Wysyła zaproszenia, a uprzednio wybiera najlepszy ich wzór. Dba o właściwą dekorację samochodu, kościoła i sali weselnej. Jednym słowem – człowiek orkiestra.

Zatrudnienie konsultanta gwarantuje nam ślub i wesele bez wpadek i nieprzewidzianych sytuacji. Specjalista wie, gdzie zamówić najlepszy tort, kupić idealną suknię czy obrączki albo zamówić najpiękniejszą ślubna wiązankę. Zakres pracy i obowiązków konsultant ślubny ustala z przyszłymi małżonkami w zależności od tego, jak duży wkład oni sami chcą mieć w organizację wesela.

Zanim zdecydujemy się na konkretną osobę, umówmy się na spotkanie z potencjalnym realizatorem naszego wesela. Dowiedzmy się, jak bogate ma doświadczenie, czy może przedstawić referencje lub podać kontakt do par, którym organizował ślub. Nie chcemy przecież, by nasz najważniejszy dzień był również pierwszym ślubem organizowanym przez konsultanta. Powinien on być elastyczny, jeśli chodzi o wybór czasu i miejsca spotkań oraz w pełni dyspozycyjny. Wynagrodzenie usług konsultanta ślubnego ustalane jest zwykle po sporządzeniu dokładnego budżetu całego wesela. Zwykle jest to pewien procent kwoty, jaką chcemy przeznaczyć na organizację uroczystości. Konsultant co prawda kosztuje, jednak zaoszczędzi Młodej Parze sporo czasu i jeszcze więcej nerwów.


dodano: 13.04.2012 09:01:19
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: konsultant ślubny, organizacja wesele, ślubu, pomorskie, trójmiasto, gdynia, gdańsk, sopot, kartuzy, kościerzyna, rumia, reda, wejherowo