obrączki

Jak wybrać zaproszenia ślubne? » powrót do porad

art

Wybierając wzór ślubnych zaproszeń, Para Młoda musi przejrzeć wiele katalogów. Jednak nie należy wybierać na chybił trafił i kierować się urodą zaproszenia – musi być ono też dostosowane do stylistyki uroczystości weselnej, pory roku, a nawet charakterów narzeczonych. Piękne zaproszenia, które wybierzemy z głową i pomysłem, mogą być doskonałą pamiątką zarówno dla Pary Młodej, jak i jej gości. Dlatego warto poświęcić nieco uwagi na wybór tych najlepszych, najlepiej pasujących do naszej uroczystości. Jeśli uroczystości weselne odbywać się będą w stylowym dworku czy ciekawie urządzonej restauracji, zaproszenia powinny swoim wyglądem nawiązywać do klimatu miejsca. Dobrze, by stylem i kolorystyką współgrały ze wszystkimi innymi elementami dekoracji. Ponadczasowe są oczywiście klasyczne zaproszenia, ozdobione gustownymi, delikatnymi motywami, bez przesadnych dekoracji.

Jeśli impreza weselna będzie wydawana z wielką pompą i rozmachem, klasyczne, skromne zaproszenia nie spełnią swojej roli. Tu można popuścić wodze fantazji i wybrać oryginalne zaproszenia w ciekawej kolorystyce czy z fantazyjnymi zdobieniami. Ciekawym rozwiązaniem mogą być też zaproszenia w stylu retro, z czarno-białymi zdjęciami pary młodej. Fotografie nie muszą być aktualne, lepszy efekt dadzą zdjęcia z dzieciństwa przyszłych małżonków. Gdy już wybierzemy motyw i wzór na zaproszenia ślubne, pora skupić się na doborze odpowiedniego papieru. Istotny jest jego rodzaj i sposób nadruku – może to być papier z wytłoczeniami, wypukłym lub wklęsłym drukiem, śliski, matowy lub błyszczący.

Estetyka zaproszenia to jedno, a treść znajdująca się wewnątrz to zupełnie co innego. Wiele par próbuje iść po linii najmniejszego oporu i kopiuje wierszyki znalezione w sieci, przez co zaproszenia stają się mało oryginalne, czasem wręcz trącają kiczem. Zamiast bezmyślnie kopiować, warto samemu ułożyć ciekawy tekst lub zlecić to profesjonaliście, którzy stworzy zaproszenie dostosowane do potrzeb Młodej Pary. Pamiętajmy, by ilość tekstu była dostosowana do wielkości zaproszenia. Pod głównym tekstem obowiązkowo powinny znaleźć się namiary na Młodą Parę, aby goście mogli od razu potwierdzić przybycie. Wysyłania zaproszeń nie należy zostawiać na ostatnią chwilę. Im dalej mieszkają weselni goście, tym wcześniej powinni otrzymać zaproszenie.


dodano: 13.04.2012 08:51:50
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: zaproszenia na ślub, wesele, trójmiasto, pomorskie, gdynia, gdańsk, sopot