obrączki

Kupujemy alkohol na wesele » powrót do porad

art

Nieodłącznym elementem większości wesel są napoje wysokoprocentowe. Niestety, są dość kosztownym punktem na liście weselno-ślubnych wydatków. Warto zadbać o wyposażenie stołów weselnych tak, by nie ponieść strat, a jednocześnie by alkoholu nie zabrakło do rana. W Polsce i nie tylko alkohol na weselu jest traktowany jak tradycja. Choć coraz częściej zdarzają się wesela bezalkoholowe, to jednak większość imprez nie obędzie się bez procentów. Choć moda weselna zmienia się, nadal na stołach króluje zwykła wódka. Często zdarza się też, że przeważnie dla pań gospodarze kupują wino. Są też wesela, na których serwowane jest piwo w wielu odmianach. To akurat nie jest zbyt dobry pomysł – mieszanie trunków raczej nie służy dobrej zabawie, a wznoszenie toastów piwem nie jest zbyt efektowne. Piwo będzie natomiast idealne na poprawiny, ale nie w eleganckim lokalu, tylko na przykład na imprezie w ogrodzie.

Ponieważ wesela robi się na dość dużą liczbę gości, warto zadbać o zminimalizowanie kosztów. Dobrym rozwiązaniem jest zakup alkoholi w hurtowni, możemy otrzymać wówczas spory upust. Warto też poszperać w lokalnych marketach, tam ceny są nieco wyższe, ale można otrzymać w zamian jakieś gratisy (np. soki czy drinki), które można wykorzystać podczas weselnej zabawy. Poza tym, co ważne, także w sklepach można negocjować cenę przy zakupie większej ilości towaru, o czym rzadko pamiętamy.

Podczas zakupu alkoholu na wesele warto zapytać się hurtownika lub sprzedawcę, czy w razie, gdyby kilka lub kilkanaście butelek pozostało, można je zwrócić. Czasami nie ma z tym problemu (oczywiście sprawę tę dogadujemy przy zakupie, a nie po weselu!). Pamiętajmy jednak, że istnieje tradycja mówiąca, że alkohol, który pozostaje po weselu, podajemy na pępkowym.


dodano: 13.04.2012 08:46:47
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: alkohol na wesele, wódka, szampan, wino, trójmiasto