obrączki

Jak wybrać dom weselny lub salę bankietową? » powrót do porad

art

Wybierając salę na nasze wymarzone wesele, nie kierujmy się jedynie ceną i wolnymi terminami. Niski koszt wynajęcia czy bardzo bliskie terminy to znak, że jakość naszego przyjęcia weselnego może stanąć pod dużym znakiem zapytania. Zanim przystąpimy do wertowania zasobów sieci i ślubnych katalogów w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca, musimy najpierw dokładnie określić liczbę naszych weselnych gości. Innego miejsca będziemy poszukiwać, gdy planujemy zaprosić 50 osób, a innego, jeśli marzy nam się weselisko na sto par. Dużych sal jest znacznie mniej, dlatego terminy należy w nich rezerwować ze sporym wyprzedzeniem, czasem nawet rok wcześniej.

Kolejna kwestią jest lokalizacja – zależy ona głównie od upodobań przyszłych małżonków: czy ma być w centrum i blisko kościoła, czy może z dala od miejskiego zgiełku, za to z przepięknymi widokami i plenerami. Pamiętajmy, że im dalej od centrum, tym droższy będzie transport gości.

Wybierając salę weselną powinniśmy też kierować się stylem, w jakim chcemy zorganizować wesele. Jeśli marzy nam się zabawa na wysokim poziomie, szukajmy zabytkowych wnętrz, pałacyków, uroczych dworków czy wysmakowanych sal. Jeśli natomiast stawiamy na swojskość i naturalność, możemy zdecydować się na wystrój folklorystyczny lub w klimacie karczmy.

Jeśli upatrzymy sobie salę, która odpowiada naszym wyobrażeniom i wymaganiom, warto też sprawdzić, co właściciele oferują w przykładowym weselnym menu, co konkretnie zawiera się w cenie. Sprawdźmy, czy jest sprawna klimatyzacja i wystarczająca ilość miejsc parkingowych. Dowiedzmy się, czy w cenie są napoje, ciasta i owoce oraz czy wystrój jest gotowy, czy trzeba zadbać o niego we własnym zakresie. Upewnijmy się też, czy jest możliwość wnoszenia własnego alkoholu, czy trzeba napoje procentowe zakupić od lokalu. Takie drobne niuanse mogą sprawić, że początkowo przystępna oferta okaże się dużo bardziej kosztowna.


dodano: 13.04.2012 08:44:02
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: dom weselny, sala bankietowa, trójmiasto, pomorskie, ślub nad morzem