obrączki

Jak udekorować kościół? » powrót do porad

art

Pięknie udekorowany kościół sprawi, że pierwsza wspólna droga Młodej Pary będzie niezapomniana i pełna wzruszeń, dlatego nie należy bać się formalności i większych wydatków – na ozdobieniu kościoła nie warto oszczędzać. Zanim zabierzemy się do planowania wystroju kościoła na ceremonię ślubną, warto skierować swoje kroki do proboszcza. Bez jego zgody nie możemy samowolnie przystrajać świątyni. Większość proboszczów nie ma nic przeciwko, by Para Młoda udekorowała kościół wedle własnego gustu i uznania. Niestety, zdarzają się też i tacy, którzy uważają, że kościół jest piękny sam w sobie i niepotrzebne mu dodatkowe przystrojenie. W tym drugim przypadku jedynym elementem dekoracyjnym, który może wnieść Para Młoda do kościoła są kwiaty przed ołtarzem.

Jeśli natomiast mamy zgodę proboszcza, możemy dać się ponieść fantazji. Pamiętajmy jednak przy tym, by nie przesadzić z nadmiarem ozdób i nie robić z poważnej świątyni tandetnego jarmarku pełnego błyskotek. Wystrój kościoła należy rozpocząć od ołtarza – to on będzie przecież głównym punktem ceremonii. Najlepiej będzie się prezentował, jeśli udekorujemy go żywymi kwiatami w stonowanych barwach. W bukietach powinny być przede wszystkim kwiaty białe i lekko różowe. Najlepiej, by dobrze komponowały się z wiązanką Panny Młodej. Nie zapomnijmy też o udekorowaniu ławek. Ładnie wyglądają alejki kwiatowe, które tworzymy przypinając do miejsc siedzących niewielkie bukieciki i łącząc je za pomocą tiulowych wstęg czy kokard.

Trzeba też zadbać o dekoracje krzeseł, na których będzie siedzieć Młoda Para. Ciekawym rozwiązaniem są białe, satynowe pokrowce, na których umieszczamy dodatkową warstwę materiału w innym kolorze i ładnie drapujemy. Efektu całości dodadzą przypięte do krzeseł maleńkie bukieciki kwiatów.

Koszty dekorowania kościoła można obniżyć w bardzo prosty sposób. Wystarczy poprosić proboszcza o namiary na pary, które tego samego dnia będą brały ślub. Można wtedy podzielić koszty, dzięki czemu dekoracja kościoła nie nadweręży zbyt mocno ślubno-weselnego budżetu.


dodano: 13.04.2012 08:40:38
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: dekoracja kościoła, trójmiasto, gdynia, sopot, gdańs