obrączki

Jak rozsadzić gości na weselu ? » powrót do porad

art

Im większe grono weselników, tym większe problemy ma Młoda Para z zaplanowaniem dla nich odpowiednich miejsc siedzących. Goście powinni być posadzeni w taki sposób, by całe towarzystwo doskonale się bawiło. Weselni goście to często zbieranina bliskiej i dalekiej rodziny oraz przyjaciół zarówno Pana Młodego, jak i Panny Młodej. Są w różnym wieku, z różnych środowisk, najczęściej się nie znają. Warto odrobinę ułatwić im przełamanie pierwszych lodów i zadbać o ich odpowiednie rozsadzenie przy stołach.

Jeżeli goście nawzajem się nie znają, najlepiej jest zaplanować ich rozsadzenie pod kątem wieku. Osoby, które powinny siedzieć najbliżej Młodej Pary, to rodzice i świadkowie. Jeśli jest to możliwe, warto posadzić obok siebie osoby o zbliżonych zainteresowaniach i pasjach. Jeśli będą mieli wspólne tematy do rozmowy, dalsza zabawa sama się rozkręci.

Nie sadzajmy rodziny Pana Młodego i Panny Młodej na dwóch przeciwnych krańcach sali. W ten sposób nie damy im szansy na bliższe poznanie. Dobrym pomysłem jest natomiast usadzenie ich przy stole naprzeciwko siebie. Jeśli będziemy mieć gości zagranicznych, zadbajmy o to, by ich sąsiadami przy stolikach były osoby znające język.

Ostateczny plan rozsadzenia gości warto zrobić dopiero wtedy, gdy otrzymamy wszystkie potwierdzenia przybycia. Zostawmy sobie jednak mały margines błędu – niektóre zaproszone osoby mogą na początku odmówić, a w ostatniej chwili zdecydują się przybyć na uroczystość.


dodano: 13.04.2012 08:35:20
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: usadzenie gości, lista gości, wesele, ślub