obrączki

Dodatki do ubioru Pana Młodego » powrót do porad

art

Podobnie, jak Panna Młoda, także jej przyszły mąż powinien zadbać o dodatki, które wraz z garniturem będą tworzyć kompozycyjną całość. Pan Młody też powinien być modny i doskonale wyglądać. Dodatki Pana Młodego powinny pasować nie tylko do jego stroju, ale też do całej stylizacji Panny Młodej tak, by jako para stanowili komponującą się ze sobą całość. Najpopularniejszym dodatkiem do ślubnego garnituru jest kamizelka. Klasyczny model z przodu uszyty jest z żakardu, a z tyłu z podwójnej podszewki. Kamizelka bardzo dobrze wygląda przy rozpiętej marynarce – optycznie wysmukla i wyszczupla sylwetkę. Pan Młody powinien jednak pamiętać, że kamizelkę nosi się jedynie z marynarką jednorzędową.

Niezbędnym elementem męskiego stroju jest też dobrze dobrany pasek, świadczący o elegancji i klasie mężczyzny. Warto wybrać taki, który będzie zarówno uzupełnieniem stroju, jak i ozdobą. Najpopularniejszy jest klasyczny, czarny, skórzany pasek, który pasuje zarówno do butów czarnych, jak i w odcieniach brązu.

Biżuteria Pana Młodego powinna ograniczać się do zegarka na ręku i spinek przy mankietach. Te ostatnie najlepsze wrażenie zrobią, jeśli nie będą to modele seryjnie produkowane, a robione na zamówienie. To oznaka dobrego gustu i elegancji przyszłego małżonka. Spinki mogą być platynowe, srebrne, złote, a nawet wysadzane szlachetnymi kamieniami.

Pan Młody nie powinien mieć gołej szyi. Co prawda, nie nosi biżuterii, ale za to powinien dobrać odpowiedni krawat (lub musznik), muszkę, fular lub plastron. Aktualnie popularne są krawaty w kolorze czerwieni, bieli i wanilii. Przyszły mąż może na ślubie mieć nakrycie głowy. Najpopularniejszy jest klasyczny cylinder, który zakłada się do surduta angielskiego (wtedy powinien być szary) lub do fraka (do czarnego fraka czarny cylinder, do fraka w kolorze ecru – cylinder w takim samym odcieniu). Cylinder da niepowtarzalny efekt wizualny, gdy połączymy go z laseczką i białymi rękawiczkami.


dodano: 13.04.2012 08:26:54
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: Pan Młody, ubiór, garnitur, sklep z garniturami