obrączki

Gdy fotograf to za mało » powrót do porad

art

Wiele par, oprócz profesjonalnej obsługi fotograficznej, szuka też kamerzysty, który uwieczni uroczystości ślubne i weselne. Od jego profesjonalizmu i jakości pracy zależy, czy film z wesela będzie miłą pamiątką czy też wprost przeciwnie. Choć obecnie niemal każdy ma dostęp do cyfrowej kamery, nie oznacza to, że potrafi nakręcić dobrej jakości materiał. Para, która chciałaby mieć film ze ślubu i wesel, powinna rozejrzeć się za profesjonalnym kamerzystą. Nienajlepszym pomysłem będzie powierzenie tego zadania wujkowi czy kuzynowi, który kamerę potraktuje jako zabawkę.

Zanim zdecydujemy się na konkretnego kamerzystę, sprawdźmy, na jakim sprzęcie pracuje. Profesjonalny operator powinien mieć wysokiej jakości kamerę cyfrową ze specjalistycznym oświetleniem oraz oprogramowanie komputerowe, które posłuży mu potem do montażu. Nie wystarczy bowiem nakręcić kilka nieprzerwanych godzin z imprezy – sztuką jest późniejsze zmontowanie materiału w ciekawą, atrakcyjną dla widza całość. Można też zdecydować się na filmowców pracujących w duecie. Kosztują co prawda nieco więcej, za to dysponują potem dwoma różnymi ujęciami tej samej sytuacji, co daje dużo większe możliwości podczas późniejszej obróbki.

Na spotkanie z wybranym kamerzystą warto wybrać się na kilka dni lub tygodni przed weselem, a rezerwować terminy dużo wcześniej. Najlepsi fachowcy mają zapisany kalendarz na co najmniej rok do przodu. Para Młoda powinna określić swoje wymagania i oczekiwania, a także podać listę ulubionych utworów, które posłużą potem jako tło do filmu. Wiele par decyduje się też na filmowanie przygotowań do uroczystości – śmieszne wpadki podczas wiązania krawata i upinania welonu czy gorączkowe poszukiwania obrączek mogą być ciekawą i wzbudzającą rozbawienie pamiątką. Warto tez konkretnie ustalić, jak ma wyglądać czołówka i zakończenie filmu.

Filmu z wesela nie dostaniemy zaraz po uroczystości. Obróbka techniczna i montaż zajmują sporo czasu. Na ciekawie zrobiony film, nakręcony i obrobiony przez zawodowca trzeba poczekać około 3-4 tygodni. Jednak cierpliwość z pewnością się opłaci – będziemy mieć niezwykłą pamiątkę na długie lata.


dodano: 13.04.2012 08:20:27
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: kamerzysta, videofilmowanie, fotograf, ślub, sesja ślubna, plener, rumia, reda, wejherowo, gdynia, gdańsk, sopot