obrączki

Czy warto wypożyczać suknię ślubną ? » powrót do porad

art

Zanim przyszła Panna Młoda uda się na poszukiwanie wymarzonej sukni ślubnej, musi zdecydować, czy będzie kreację kupować czy jedynie wypożyczy. Wiele kobiet decyduje się suknię wypożyczyć z uwagi na mniejsze koszty. Jednak, wbrew pozorom, nie jest to takie opłacalne. Wiele salonów ślubnych oferuje wypożyczenie sukni, którego cena waha się od 30 do 50 procent wartości kreacji. Cena zwykle zależy od tego, czy wybrany model pochodzi z najnowszej kolekcji, czy może jest to wersja z lat ubiegłych. Do ceny zwykle trzeba dopłacić kilkaset złotych, jako zabezpieczenie na wypadek ewentualnych zabrudzeń i zniszczeń (plamy z błota, wina, kawy, trawy, rozdarcia i zniszczenia). Jest to kaucja zwrotna w przypadku, gdy suknia wróci do salonu w idealnym stanie. Jednak nie ma co się łudzić – ślub, wesele oraz sesja ślubna, często w plenerze na pewno nie pomogą przetrwać kreacji w niezmienionym stanie.

Wypożyczając suknię, musimy też przygotować na dodatkowo płatne poprawki, związane z przystosowaniem kreacji do figury i wzrostu przyszłej panny młodej. Im nowszy model sukni i więcej przeróbek, tym więcej będzie kosztować jej wypożyczenie. Pamiętajmy, podczas wypożyczania sukni możemy trafić na model, który już wcześniej jakaś Panna młoda użytkowała. Nawet jeśli wybierzemy sobie model nieużywany, nie mamy pewności, ile panien młodych będzie tę suknię użytkowało do dnia naszego wesela. A co za tym idzie, nie jesteśmy w stanie przewidzieć jej stanu. Wiąże się to z drobnymi usterkami, plamkami, zerwanymi koralikami, zaciągnięciami czy rozpruciami.

Może się więc okazać, że jeśli do całkowitych kosztów wypożyczenia sukni dodamy koszt nieprzespanych nocy i nerwów związanych ze stanem naszej kreacji, dużo korzystniejszą opcją jest kupno nowej sukni, a jeszcze lepiej uszycie jej na specjalne zamówienie. Będziemy mieć indywidualną, oryginalną kreację, którą na dodatek możemy zachować sobie na pamiątkę wyjątkowego dnia.


dodano: 13.04.2012 08:12:27
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: wypożyczalnia, suknie ślubne, trójmiasto, pomorskie