obrączki

Fajerwerki, czyli wystrzałowe wesele » powrót do porad

art

Jeśli marzymy o sztucznych ogniach na weselu, nie próbujmy na nich oszczędzać. Rezygnacja z usług profesjonalistów, aby obniżyć koszty, to igranie z bezpieczeństwem swoim i weselnych gości. Coraz więcej nowożeńców decyduje się na zwieńczenie uroczystości weselnych pokazem fajerwerków. Warto jednak wiedzieć, że na pokaz zimnych ogni należy mieć pozwolenie. Lepiej więc nie przygotowywać tej części ślubu na własną rękę, a zlecić profesjonalistom. Pokaz sztucznych ogni, choć niewątpliwie ciekawy, jest w dużym stopniu uzależniony od pogody. W deszczu lub śniegu może okazać się niewypałem. Mniej ryzykujemy, jeśli na fajerwerki decydujemy się w miesiącach letnich, natomiast jesienią lub zimą wszystko będzie zależało od pogody.

Jeśli planujemy na weselu pokaz fajerwerków, powinniśmy się do tego dobrze przygotować. Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiednie miejsce w pobliżu sali weselnej; odpowiednio oddalone od publiczności, a jednocześnie na tyle bliskie, by można bez przeszkód podziwiać pięknie rozświetlone niebo. Możemy zdecydować się na kupno zestawu samoobsługowego lub o wiele bezpieczniejszy i bardziej atrakcyjny pokaz w wykonaniu profesjonalistów.

Gdy już załatwimy formalności, pozostaje wybór fajerwerków. Firmy realizujące pokazy dysponują zwykle filmami, przedstawiającymi poszczególne oferty. Dzięki temu łatwo możemy określić, które efekty nam się podobają. Istotny jest również czas pokazu. Fajerwerki trwające zbyt długo, mogą być po prostu nudne, dlatego dużo bardziej efektowne są krótsze, dynamiczne pokazy rozświetlające niebo, niż przedłużające się strzelanie z długimi przerwami i pustym niebem.

Decydując się na weselne fajerwerki, powinniśmy wziąć je pod uwagę układając listę wydatków. Ich cena, w zależności od czasu trwania i użytych efektów to od kilkuset do kilku tysięcy złotych.


dodano: 12.04.2012 16:18:34
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: fajerwerki na ślub, sztuczne ognie, wesele w blasku, trójmiasto