obrączki

Gołębie na ślubie - symbol miłości » powrót do porad

art

Każdy z nas marzy, by nasz ślub był jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny i zapamiętany na lata. Pary młode starają się zapewnić gościom jak najwięcej atrakcji, by oprawa ślubu i wesela zapierała dech w piersiach. Jednym z nowych, widowiskowych trendów jest wypuszczanie gołębi po uroczystości ślubnej.

Wypuszczanie gołębi jest nie tylko atrakcją, ale ma też wymiar bardziej symboliczny – mają one zapewnić trwałość i zgodność związku, dostatek i szczęście dla świeżo poślubionej pary. Co więcej, są one niezwykle estetyczne i widowiskowe. Wiele firm oferuje wypożyczenie pary gołębi, po jednym dla Panny i Pana Młodego. Można tez wypożyczyć całe stadko – wtedy Para Młoda wypuszcza po jednym, a pozostałe są widowiskowo wypuszczane z klatek chwilę później.

Nie są to oczywiście zwykłe gołębie, które na co dzień widujemy w parkach, tylko piękne, ozdobne rasy, najczęściej białe. Koszt takiej ślubnej atrakcji jest uzależniony od rasy i ilości gołębi, terminu i lokalizacji – kształtuje się na poziomie od stu do kilkuset złotych. Choć wypuszczenie gołębi jest ciekawą i nowatorską atrakcją, ma też sporo minusów. Przede wszystkim, jest uzależnione od pogody. Gołębie nie polecą podczas mgły, silnego wiatru, ulewnego deszczu, w czasie burzy i przy niskich chmurach.

Ptaki na ślub możemy zamówić, jednak dobrej pogody już nie – nikt nam nie zagwarantuje, że zaplanowana atrakcja dojdzie do skutku. Dlatego wypuszczanie ślubnych gołąbków najlepiej jest zamówić w przypadku uroczystości zaplanowanych na lato, gdy prawdopodobieństwo nieprzychylnej pogody jest mniejsze.


dodano: 12.04.2012 16:13:31
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: gołębie, ślub, wynajem, zakup, symbol, trójmiasto