obrączki

Idealna fryzura ślubna » powrót do porad

art

Aby fryzura ślubna wyglądała nienagannie, warto już kilka tygodni wcześniej zadbać o stan i kondycję włosów. Im dłuższe włosy ma Panna Młoda, tym więcej czasu powinna poświęcić ich pielęgnacji. Włosy należy odżywiać zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Warto postawić na właściwą, zbilansowana dietę, dostarczającą naszemu organizmowi wszelkich niezbędnych witamin i minerałów. Możemy też zainwestować w preparaty wzmacniające włosy i paznokcie, np., na bazie skrzypu polnego czy h-panthotenu. Przyszła Panna Młoda powinna już na kilka tygodni przed ślubem używać dobrych szamponów, odżywek i masek, dostosowanych do indywidualnych potrzeb włosów.

Gdy zadbamy o właściwą pielęgnację, możemy zacząć zastanawiać się nad wyborem właściwej fryzury ślubnej. Powinna być ona dopasowana do stylu i kroju sukni oraz dodatków. Warto na kilka tygodni przed ślubem umówić się w salonie fryzjerskim na wykonanie fryzury próbnej. To idealny sposób na to, by ocenić, czy to, co dobrze wygląda w katalogu z fryzurami, równie efektownie prezentuje się na naszych włosach. Pamiętajmy, że podobnie, jak nie każdy krój sukni będzie do nas pasował, tak samo nie w każdej fryzurze będziemy wyglądać korzystnie.

Jeśli Panna Młoda jest drobna i filigranowa, nie będzie jej pasować wysoko upięta fryzura. W kokach i upięciach nie będzie wyglądać najlepiej, natomiast doskonale będzie się prezentować w lokach lub luźno opadających na ramiona falach. Wysokie fryzury są natomiast idealne dla pań o owalnej twarzy – odwracają wtedy uwagę od okrągłych policzków. Natomiast jeśli Panna Młoda ma ostre rysy twarzy, złagodzić je pomoże odpowiednio wyprofilowana grzywka. Panna młoda z krótkimi włosami najlepiej będzie wyglądała w uczesaniu na skos – styliści fryzur odradzają wszelkiego rodzaju strzępienie i tapirowanie. Ponadczasowe i cały czas popularne są różnego rodzaju koczki z gładko zaczesaną grzywką lub proste, opadające na ramiona włosy. Ogromną popularnością cieszą się kobiece ozdoby: opaski, diademy, kwiaty, perły czy wstążeczki, które nadają fryzurze lekkości i uroku.

Choć każda Panna Młoda chce zaskakiwać i olśniewać swoim wyglądem, lepiej z tym nie przesadzać. Szalone zmiany w kolorystyce na głowie tuż przed ślubem nie są wskazane. Najlepiej dokonać koloryzacji na kilka miesięcy przed uroczystością tak, byśmy zdążyły się przyzwyczaić do naszych nowych włosów. Nienajlepszym pomysłem są też radykalne cięcia i drastyczne skracanie włosów, z taką decyzją lepiej poczekać.


dodano: 12.04.2012 15:17:58
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: fryzury ślubne, ślub, wesele, gdynia, trójmiasto, gdańsk, sopot, fryzjer, stylista