obrączki

Jakie obrączki wybrać ? » powrót do porad

art

Kiedy wybieramy obrączki, najczęściej skupiamy się na ich wyglądzie. Jednak Państwo Młodzi powinni zwrócić uwagę także na ich trwałość i funkcjonalność – przecież obrączki mają jej służyć do końca życia. Tradycyjnym i najczęściej wybieranym metalem na obrączki jest złoto. Warto zwrócić uwagę na jego próbę i odcień. Im wyższa próba, tym droższe i trwalsze będą obrączki. Nadal najbardziej popularne są obrączki w klasycznym, żółtym odcieniu, choć coraz częściej Młode Pary decydują się na obrączki z białego złota. Bardzo modne są też obrączki wykonane w kilku kolorach złota: białym, żółtym i czerwonym.

Niemal dwa razy droższe, ale też bardziej trwałe są obrączki wykonane z platyny. Są cięższe, odporne na ścieranie i mają naturalny połysk, który nie zanika wraz z latami użytkowania. Jedyną wadą platyny wydaje się być cena – platynowa obrączka jest dwa razy droższa niż ta wykonana z osiemnastokaratowego złota. Jeśli sam metal to dla nas za mało, możemy zdecydować się na obrączki ozdobione szlachetnymi kamieniami. Niestety, nie wszystkie są na tyle trwałe i odporne na uszkodzenia, aby nosić je na co dzień. Najlepsze będą diamenty, rubiny i szafiry, natomiast unikać należy opali.

Oprócz materiału na obrączki, równie ważny jest ich fason. Warto wybierać modele o zaokrąglonych, łagodnych krawędziach. Pamiętajmy, że węższe obrączki bez zdobień są bardziej wygodne niż szerokie i bogato ozdobione. Osoby z drobnymi, delikatnymi dłońmi lepiej będą się prezentować w wąskich, małych obrączkach. Natomiast szersze czy bogato zdobione obrączki lepiej będą wyglądać na dużych dłoniach o długich palcach.

Gdy już materiał, wygląd i kolor obrączek jest wybrany, musimy dobrać właściwy rozmiar. Nie ma nic gorszego niż za luźna lub za ciasna obrączka, z którą będziemy siłować się przy ołtarzu.


dodano: 12.04.2012 14:10:38
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: obrączki, ślub, wesele, trójmiasto, gdańsk, gdynia, złoto