obrączki

Profesjonalny makijaż ślubny » powrót do porad

art

Panna Młoda powinna być umalowana tak, by jej makijaż nie tylko był widoczny z daleka, ale przetrwał w nieskazitelnym stanie przez wiele godzin. Musi ona przecież wyglądać idealnie nie tylko podczas kościelnej ceremonii, ale też o północy podczas oczepin. Makijaż ślubny łączy w sobie cechy makijażu dziennego i fotograficznego. Jego głównym zadaniem jest wydobycie naturalnej urody Panny Młodej, a jednoczesne zakrycie choćby najdrobniejszych mankamentów cery.

Na ślub możemy umalować się same, jednak bezpieczniej jest oddać swoją twarz w ręce profesjonalnej makijażystki. W tym przypadku pamiętajmy, by umówić się nie tylko na malowanie kilka godzin przed ślubem, ale też na makijaż próbny, który zostanie wykonany na tydzień lub dwa przed tym ważnym dniem.

Niezależnie od tego, czy Panna Młoda maluje się sama czy skorzysta z profesjonalnej pomocy, powinna wiedzieć, w jakich odcieniach wygląda korzystnie, a jakie są niewskazane do jej typu urody. Pamiętajmy, że ślub odbywa się zazwyczaj w ciągu dnia, dlatego makijaż nie powinien być zbyt wyrazisty i przesadny, a kolorystyka zbyt intensywna. Lepiej, aby był subtelny i skupiał się na podkreśleniu pięknych oczu czy ust Panny Młodej. Powinien też współgrać z fryzurą, suknią i wszelkimi dodatkami. I co najważniejsze, musi pasować do charakteru Panny Młodej. Jeśli nie maluje się ona na co dzień, nadmiar kosmetyków nie posłuży jej urodzie.

Aby makijaż był nie tylko perfekcyjny, ale też trwały, warto zwrócić uwagę na skład kosmetyków, jakimi Panna Młoda będzie się malować. Cienie do powiek muszą być drobno zmielone i zawierać dużo pigmentu, a podkłady i korektory nie mogą się ścierać ani warzyć pod wpływem wysokiej temperatury. Przed nałożeniem makijażu dobrze jest zastosować specjalną bazę pod podkład i na powieki, dzięki której makijaż dłużej będzie trzymał się na twarzy w nienaruszonym stanie.

Po bazie niezbędne są: podkład, korektor, sypki puder (matujący lub rozświetlający), cienie i kredka do oczu oraz konturówka, pomadka lub błyszczyk do ust. Warto też zainwestować w dobry tusz do rzęs, który nie tylko wydłuży i zagęści rzęsy, ale też przetrwa potoki łez podczas chwil wzruszeń.


dodano: 12.04.2012 13:58:20
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: makijaż, ślub, kosmetyczka, stylista, wizaż, trójmiasto