obrączki

Piękne dłonie Panny Młodej » powrót do porad

art

Piękna i zadbana Panna Młoda powinna mieć nieskazitelne dłonie. Zostaną przecież one uwiecznione na zdjęciach w momencie zakładania obrączek. Dlatego w szale przedślubnych przygotowań nie zapominajmy o pielęgnacji dłoni. O stan dłoni i paznokci zadbaj już kilka tygodni przed ślubem. Możesz skorzystać z szerokiej oferty usług w salonach kosmetycznych albo ratować się domowymi sposobami.

Świetne efekty przynosi regularna kąpiel dłoni w oliwie z dodatkiem kilku kropel soku z cytryny. Można też nasmarować je gliceryną i założyć na kilkanaście minut grube rękawice, które przyspiesza wchłanianie składników odżywczych. Warto też zaopatrzyć się w dobry krem do dłoni, o właściwościach regenerujących i odżywiających. Raz w tygodniu można zrobić peeling, który poprawi koloryt skóry i krążenie. Doskonałe rezultaty przynosi też nałożenie maski, a następnie kąpiel parafinowa. Jeśli chcemy, by w dniu naszego ślubu nasze dłonie wyglądały nieskazitelnie, możemy zdecydować się na sztuczne paznokcie. Do wyboru mamy kilka metod przedłużania paznokci: żel, akryl jedwab i przyklejanie. Najtwardszym, a jednocześnie najbardziej trwałym materiałem jest akryl. Długo trzyma się na paznokciach, jednak w miarę odrastania naturalnej płytki, jest ona mocno widoczna i szpeci efekt całości. Co 2-4 tygodnie trzeba więc akryl uzupełniać. Dużo bardziej plastyczny, choć mniej trwały jest żel – mniej go widać na paznokciach i lepiej z nimi współpracuje.

Paznokcie można robić w dwóch postaciach – na szablonie i na tipsie. Do szablonu konieczne jest, by naturalna płytka paznokciowa wystawała nieco poza opuszek palca. Natomiast tipsy można przyklejać nawet do bardzo zniszczonych paznokci. Sztuczne paznokcie dostępne są w przeróżnych rozmiarach i kolorach, a ich zdobienia są zależne jedynie od naszej wyobraźni.

Jednak nie przesadzajmy z nadmiarem i nie szalejmy z wyglądem ślubnych paznokci. Zachowajmy umiar i dobry smak. Postawmy na delikatne pastele czy brokaty, ozdobione perłami, cyrkoniami czy zdobniczą taśmą. Kolorystykę ślubnych paznokci dobierzmy też do ślubnych dodatków i elementów garderoby.


dodano: 12.04.2012 13:31:09
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: dłonie, tipsy na ślub, kosmetyczka, rumia, reda, wejherowo