obrączki

Wybór ślubnego obuwia dla niej i dla niego » powrót do porad

art

Aby doskonale bawić się podczas wesela i przetańczyć całą noc, Państwo Młodzi muszą mieć dobre buty – nie tylko dopasowane do stroju, ale też niezwykle wygodne. Panna Młoda najczęściej wybiera buty w kolorze białym lub ecru, jeżeli w tej barwie ma sukienkę. Na zakup butów powinna się udać po wybraniu sukni i innych dodatków. Najlepiej wziąć ze sobą skrawek materiału, z którego uszyta została suknia. Odważne panie mogą postawić na mocny kontrast i do białej sukni wybrać, na przykład, buty bordowe czy czerwone. Trzeba jednak pamiętać o innych akcentach w tym kolorze: torebce, bukiecie, biżuterii czy różyczkach na białej sukni.

Jak wysokie ma być ślubne obuwie? Przede wszystkim dostosowane do gustu i upodobań Panny Młodej. Jeśli nie jest ona zwolenniczką obcasów, nie powinna na ten jeden dzień wybierać zbyt wysokich szpilek. Szybko się zmęczy i na pewno nie przetańczy w nich całej nocy. Chyba, że zaopatrzy się w bardzo przydatne obuwie zapasowe o zdecydowanie niskim obcasie.

Natomiast Pan Młody może zdecydować się na buty jasne lub ciemne, w zależności od tonacji garnituru. Do fraków i smokingów nadal obowiązkowe są czarne lakierki, a do garniturów, szczególnie tych jaśniejszych, panowie mogą założyć beżowe lub brązowe pantofle. Bardzo popularne jest obuwie o przedłużanych, kwadratowych lub okrągłych noskach. Miłośnicy tańca mogą zdecydować się na specjalnie do niego stworzone buty – wykonane z miękkiej skóry, która wygina się w taki sam sposób, jak stopa.

Na ślub zwykle kupujemy nowe buty. Jeśli nie chcemy cierpieć katuszy w najważniejszym dla nas dniu, warto ślubne obuwie odpowiednio wcześniej roznosić, najlepiej chodząc w domu. Sztywne lub niewygodne buty zepsują bowiem nawet najlepszą zabawę. Panna Młoda powinna też zabrać buty na pierwszą przymiarkę ślubną, gdyż długość sukni dopasowuje się zwykle do długości obcasów.


dodano: 12.04.2012 13:12:41
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: obuwie do ślubu, buty, wesele, pomorskie, gdynia, trójmiasto, sopot, gdańsk