obrączki

Dobrze udekorowany stół weselny » powrót do porad

art

Przy weselnym stole spędzamy większą część wesela, więc powinien być tak udekorowany, by pasował stylistycznie do pozostałej części wystroju czy nawet strojów pary młodej, a jednocześnie był przystrojony gustownie i ze smakiem. Od elegancji do tandety droga jest naprawdę krótka. Pamiętajmy o tym wybierając dekoracje na weselny stół. Zasada: co za dużo, to niezdrowo sprawdzi się także w tym przypadku.

Na stole nieodłącznym elementem dekoracji są ozdoby kwiatowe, które powinny być zamawiane w tej samej kwiaciarni, w której kupujemy bukiet dla panny młodej i dla druhen (chyba, że sale przyozdabia właściciel sali). Wtedy będziemy mieć pewność, że wszystkie bukiety będą wykonane w tym samym stylu i będą ładnie się ze sobą komponować.

Wybierajmy kwiaty o niezbyt intensywnym zapachu, żeby nie przeszkadzały gościom. Uniwersalne elementy ozdobne to wszelkiego rodzaju różyczki, kokardki perełki, w kolorze białym, złotym czy zielonym. Są zawsze modne i ponadczasowe, bez względu na to, w jakim stylu urządzamy wesele.

Nie przesadzajmy z ilością dekoracji. Jeśli na naszej sali weselnej są stoły okrągłe, wystarczy jedna skromna dekoracja, ustawiona pośrodku stołu. Jeśli natomiast stoły są prostokątne i długie, rozstawmy dekoracje w odległości co najmniej 2 metrów od siebie. Nie mogą być one jednak zbyt duże i rozległe tak, aby nie ograniczały widoczności osób, siedzących naprzeciwko siebie przy stole. Najlepiej by były niskie i nie zajmowały zbyt dużo miejsca. Możemy też zdecydować się na uzupełnienie głównych dekoracji rozsypanymi płatkami róż, muszelkami czy piórkami – warto przy tym pamiętać, by rozmieścić je tak, by nie dostawały się przypadkiem do weselnych potraw.

Ważnym elementem dekoracyjnym są świece rozstawione w gustownych i estetycznych świecznikach. Powinny one być praktyczne i funkcjonalne, by nie pozwalać spadać topniejącemu woskowi na obrus. Ponadto, muszą być dostosowane kolorem i formą do pozostałych elementów dekoracji. Pamiętajmy, by dekoracja weselnego stołu oparta była na maksymalnie dwóch, trzech kolorach. Jeśli będzie ich więcej, elegancja i prostota zamienią się w tandetę i przesyt.


dodano: 12.04.2012 13:08:40
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: dekoracja stołu weselnego, sali weselnej, trójmiasto, pomorskie