obrączki

Jak wybrać muzykę na wesele » powrót do porad

art

Muzyka na wesele to jedna z ważniejszych opcji, które powinniście w miarę dokładnie przemyśleć. Muzyczna oprawa tego typu imprezy sprawia, że łatwiej jest nadać jej przebiegowi odpowiedni charakter. Dokonując tego typu wyboru, należy wziąć pod uwagę fakt, czy jest to impreza tematyczna. Wówczas muzyka powinna być podporządkowana motywowi przewodniemu imprezy. Jeśli jednak nie mieliście takiego pomysłu, wówczas macie tu większą swobodę pod względem repertuaru jak i tego, kto będzie odpowiedzialny za oprawę muzyczną.

Niektóre Pary Młode, coraz częściej decydują się na to, by muzyka, jaka będzie im towarzyszyła "leciała" z wieży, komputera. Jest to podyktowane nie tylko względami materialnymi (oszczędzamy wówczas na wynajęciu kapeli). Ustawienie sprzętu zajmie wtedy dużo mniej czasu i miejsca. Po drugie łatwiej uniknąć wówczas przykrej niespodzianki, jaką jest wycofanie się muzyków w ostatniej chwili. Jeśli jednak jesteście wierni tradycji i zależy Wam na wynajęciu zespołu muzycznego lub DJ’a wówczas, powinniście podpisać z muzykami odpowiednią wiążącą umowę.

Komponując „muzyczne menu” warto pamiętać o sporej różnorodności wybieranych utworów. Na liście powinny znaleźć się zatem zarówno utwory polskich jak i zagranicznych wykonawców. Dobrze, jeśli będzie to dodatkowo mieszanka nowoczesnej muzyki z bardziej zbliżoną do lat młodości Waszych rodziców. „Muzyczne menu” powinno również zawierać zarówno utwory śpiewane jak i w wersjach instrumentalnych. Dzięki temu, po chwili tańców i dobrej zabawy, można odpocząć, a nawet zamienić kilka zdań z innymi uczestnikami imprezy. Ważną zasadą jest również naprzemienne ustawienie utworów skocznych z wolniejszymi.


dodano: 12.04.2012 12:20:12
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: zespół muzyczny na wesele, trójmiasto, pomorskie, muzyka, dj