obrączki

Nowoczesny wieczór kawalerski » powrót do porad

art

Wieczór kawalerski to już swego rodzaju tradycja, jeśli chodzi o obyczajowość przedślubną. Ma on również pewien symboliczny wymiar. Otóż, jest to swoiste „pożegnanie” z wolnością oraz starymi przyzwyczajeniami. Od momentu ślubu, przestają przecież rządzić koledzy, mecze czy piwo, a zaczynają obowiązki małżeńskie i odpowiedzialność za kształt przyszłego życia. Dlatego też, pożegnanie to powinno mieć jak najbardziej niecodzienny charakter. Co prawda wciąż przyszli małżonkowie udają się na tradycyjny wieczór wypełniony alkoholem i zabawą do późna. Jednakże wieczór ten, można przeżyć o wiele bardziej atrakcyjnie.

Na przykład przyszły Pan Młody może wraz z kilkoma swoimi przyjaciółmi udać się na wycieczkę pełną wspomnień. Chodzi o odwiedzenie najbardziej sentymentalnych miejsc związanych z jego wczesną młodością: szkoła średnia i studia to przecież najpiękniejszy i pełen niesamowitych emocji okres życia, każdego mężczyzny.

Innym przykładem mogą być tematyczne imprezy taneczne połączone z mającymi wcześniej miejsce takimi atrakcyjnymi wydarzeniami jak: paintball, wyścigi na quadach czy gokardach.

Pomysłową może okazać się również koszulkowa impreza w domu Pana Młodego. Chodzi w niej o to, by każdy z przybyłych miał na sobie jakąś naprawdę „odjechaną” i unikalną koszulkę. Propozycji i pomysłów na ich projekty nie brakuje – są one ogólnodostępne w sieci. Najważniejszy jest jednak moment, w którym to Pan Młody otrzymuje od swoich koletów własną koszulkę z napisem, odnoszącym się do jego przyszłej decyzji o zawarciu małżeństwa. Skok na „bandżi” czy inne równie nieprawdopodobne pomysły to również świetny sposób na spędzenie nowoczesnego wieczoru kawalerskiego.

Tak naprawdę chodzi o nim przede wszystkim, by jak najbardziej oryginalnie spędzić ten wyjątkowy czas, a tym samym zażegnać wszelki stres i nerwy związane z samym ślubem. Tego dnia, należy starać się zrobić coś zwariowanego i szalonego, co na długo pozostanie w pamięci nie tylko Pana Młodego, ale również jego kolegów.


dodano: 12.04.2012 11:59:28
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: kawalerski, wesele, gdynia, sopot, gdańsk, trójmiasto