obrączki

Walka ze stresem przedweselnym » powrót do porad

art

Ślub i wesele to jak wiadomo, najważniejsze życiowe chwile – szczególnie dla osób, które niebawem mają stanąć na ślubnym kobiercu. Stres, jaki się wówczas pojawia, wydaje się być zupełnie nie do opanowania. Jednakże wcale nie musi tak być. Wystarczy wszak wiedzieć, w jaki sposób zapanować nad takimi specyficznymi nerwami.

Jednym z bardziej sprawdzonych sposobów na pozbycie się stresu przedweselno-ślubnego jest masaż relaksacyjny. Należy umówić się na tego typu zabieg, na dzień przed planowaną uroczystością. Można wybrać się na niego pojedynczo lub aby, było to coś naprawdę wyjątkowego – wspólnie.

Inny równie skuteczny sposób to pobyt w saunie – tu także można wybrać się we dwójkę i na przykład wynająć (za dodatkową opłatą) saunę tylko dla siebie.

W dzień uroczystości, można również zażegnać stres za pomocą kąpieli w gorącej wodzie z dodatkiem olejków eterycznych, słuchając przy tym relaksacyjnej muzyki można skutecznie rozstać się z wszelkim napięciem i podenerwowaniem.

Bardzo ważną kwestią w pozbyciu się napięcia i stresu, jest odpowiednia ilość snu. Obalamy zatem mit, według którego wieczór kawalerski czy panieński należy zorganizować w noc poprzedzającą uroczystość. Nie jest to dobry pomysł, gdyż zmęczenie „poimprezowe” może okazać się dużo bardziej wyraziste niż napięcie czy jakiekolwiek inne przejawy zdenerwowania.

Nie należy również przesadzić z ilością leków uspokajających, a już tym bardziej należy wykreślić z listy sposobów na walkę ze stresem przedweselno-ślubnym alkohol. Jeśli już chcemy koniecznie wykorzystać te środki, zróbmy to na dzień przed uroczystością, a najlepiej zrezygnujmy z nich w ogóle.


dodano: 12.04.2012 11:29:43
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: stres przed weselem, jak ostudzić emocje przed weselem