obrączki

Modny Pan Młody czyli surdut, garnitur lub smoking » powrót do porad

art

Stająca na ślubnym kobiercu Para Młoda, powinna postarać się o to, aby zachwycić wszystkich swoim wyglądem. Wypada, by stroje były odpowiednio dobrane do wieku jak i pod względem rodzaju uroczystości, na jaką się zdecydują Młodzi. W czasie ślubu oczy wszystkich skierowane są nie tylko na Pannę Młodą, ale również na Pana Młodego. Ważne więc, by także i on miał na sobie strój, który będzie wyróżniał się elegancją i doda mu szyku.

Panowie mają do swojej dyspozycji tradycyjny garnitur: biały lub czarny. Najczęściej decydują się na niego wyznawcy i miłośnicy tradycjonalizmu.

Drugie, nieco bardziej ekstrawaganckie rozwiązanie to surdut lub smoking. Zakładają je dżentelmeni, którzy pragną czymś się wyróżnić i zaistnieć na ślubnym kobiercu.

Wybierając rodzaj kreacji Pan Młody, powinien mieć na względzie to, w czym wystąpi jego druga połowa. Jeśli przyszła małżonka wybrała na swoją suknię ślubną modny i dość odważny fason, to nie wypada, aby Pan Młody wystąpił w zwykłym garniturze. Zanim podejmie on ostateczną decyzję o zakupie stroju dla siebie, musi powiedzieć w salonie jak będzie wyglądała – krój, kolor – suknia Panny Młodej. Wówczas sprzedawca bardziej precyzyjnie wybierze to, co jest najlepsze dla Pana Młodego. Ważna jest też przy tym kolorystyka takiej męskiej kreacji. Dodatki takie jak: kamizelka, krawat, muszka (musznik) – powinny być utrzymane w barwie sukienki Panny Młodej. Jeśli mężczyzna decyduje się na spinki do mankietów, warto by były one zbliżone kolorystycznie do barwy biżuterii Panny Młodej. Panowie, decydujący się na smoking lub surdut, mogą również urozmaicić swoją kreację o nakrycie głowy.


dodano: 12.04.2012 11:20:36
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: smoking, garnitur, pan młody, gdynia, gdańsk