obrączki

Nowomoda ślubna czyli zaślubiny i wesele w plenerze » powrót do porad

art

Jako przyszła mężatka, powinnaś wiedzieć, że tradycyjny ślub w zimnym kościele to „przeżytek”. Dzisiaj masz prawo powiedzieć przyszłemu mężowi, sakramentalne TAK w zupełnie innej scenerii. Obecnie na TOP-ie znajdują się śluby w plenerze. Trudno jest racjonalnie wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje, że Młodzi coraz częściej rezygnują z kościoła, jako najbardziej odpowiedniego miejsca, dla zawarcia związku małżeńskiego i decydują się na bardziej „oryginalne” miejsca. Być może, jest to podyktowane czasami, w jakich żyjemy obecnie, które wymuszają na nas konieczność wyróżnienia się na tle innych. Inne wyjaśnienie to chęć, przeżycia tego najważniejszego dnia, w naprawdę niepowtarzalnej atmosferze, z dala od zimnych tradycyjnych murów kościelnych.

Dzisiaj najczęściej wybierane na przyrzeczenie ślubne miejsca, to duże ogrody, w których zazwyczaj organizowane są również wesela, ale nie tylko. Niektórzy Młodzi podejmują decyzję o wypowiedzeniu sakramentalnego TAK w górskiej scenerii. Miejsca te, zapewniają nie tylko wiele niezapomnianych wrażeń i doznań. Dają one również, o wiele więcej swobody i zapewniają komfort psychiczny, nie tylko przyszłym małżonkom, ale również zaproszonym gościom. Taki ślub w plenerze, nadaje też romantyzmu całej ceremonii i podkreśla jej radosny charakter. Zanim jednak ostatecznie, podejmiecie decyzję o ślubie w plenerze, musicie pamiętać by uzyskać zgodę od księdza bądź – w przypadku ślubu cywilnego od urzędnika. Ważne to, by zapewnić osobom tym, transport na miejsce ceremonii.

Urządzając taki ślub, należy również pamiętać, by znalazło się tam miejsce na krzyż i prowizoryczny ołtarz (jeśli ma to być ślub kościelny) lub godło państwowe – w przypadku, gdy jest to ślub cywilny. Aranżując miejsce ceremonii, nie można też zapomnieć o tym, by zapewnić przybyłym gościom odpowiednie schronienie. Najbardziej nadają się do tego specjalne namioty ozdobne. Warto też pomyśleć o tym, by miejsce do zabawy (tańców) zostało właściwie wydzielone i odseparowane od stolików.


dodano: 11.04.2012 13:43:43
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: ślub w plenerze, miejsce do zabawy, ślub cywilny, urzędnik