obrączki

Nowoczesna oprawa wesela » powrót do porad

art

Ślub, a zaraz po nim wesele, pojmowane jako typowe: mniej lub bardziej wystawane rodzinne imprezy, coraz częściej odchodzą do lamusa. Ich miejsce, zastępują wszechobecne: nowoczesność i praktyczność. Spójrzmy zatem, jakie „nowości ślubne i weselne” są dzisiaj na TOP-ie. Bardzo charakterystycznym rysem, obecnych trendów ślubno – weselnych to rezygnacja z przyjęć w domach, a nawet w restauracjach. Dzisiaj wesele odbywa się najczęściej w specjalnie wynajętych salach pensjonatów, zabytkowych zamczysk, hoteli czy tak zwanych Domów Weselnych. W modzie jest także to, by wesele zorganizować z dala od miejsca zamieszkania czy zaślubin. Szalenie ważne jest przy tym, by wynajęta sala, była odpowiednio udekorowana – w takim stylu, na jaki zdecydują się przyszli Nowożeńcy. Dekoracje te, powinny również znaleźć się na zewnątrz. Wśród nich nie może zabraknąć modnych fontann czekoladowych czy alkoholowych, rzeźb lodowych lub wykonanych z roślin i owoców. Poza tym, w dobrym guście leży też uświetnienie samej imprezy weselnej pokazami sztucznych ogni lub tanecznymi prezentacjami.

Dość charakterystyczne dla nowoczesnego wesela jest również catering weselny. Oznacza to, że już mało kto, zajmuje się przygotowywaniem smacznych dań domowych. Zastępuje je, określone menu lub coraz bardziej modny szwedzki stół. W czasie imprezy weselnej, odbywają się również liczne konkursy i zabawy.

Swego rodzaju nowomodą weselną, jest też zapraszanie na wesele dzieci. Opiekują się nimi w tym czasie specjalnie wynajęte animatorki, które dbają o wypełnienie czasu wolnego naszym pociechom. Poza tym, jeśli przyszli Młodzi nie mają zbyt dużo czasu lub pomysłu na to, jak zorganizować swoje wesele, mogą zawsze wynająć konsultanta ślubnego i weselnego, który zadba za nich o wszystko – łącznie z rozesłaniem zaproszeń ślubnych i doborem dekoracji sali weselnej.

Jak zatem widać, nowoczesne wesele to zupełnie inna formuła niż ta, którą znali nasi dziadkowie czy rodzice. Dzisiaj chodzi przede wszystkim o wystawność, ale również o to, by było jak najbardziej nowocześnie i atrakcyjnie.


dodano: 11.04.2012 13:38:21
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: catering weselny, zespół muzyczny, zapraszanie na wesele dzieci,