obrączki

Jak dostarczyć zaproszenia ślubne? » powrót do porad

art

Zaproszenia ślubne: ich wybór oraz sposób dostarczenia to bardzo ważny element wszelkich przygotowań, jakie mają przed sobą przyszli małżonkowie. Jednakże nie tylko to, na jaki rodzaj zaproszeń się zdecydujecie jest istotne. Bardzo ważnym jest sposób ich dostarczenia do poszczególnych osób. Zanim udacie się do sklepu (czy to wirtualnego czy też tradycyjnego), aby wybrać najbardziej odpowiadające wam zaproszenia ślubno – weselne, zróbcie listę gości. Najpierw wypiszcie na niej wszystkie osoby, które chcielibyście mieć przy sobie tego dnia. Następnie oceńcie, czy stać Was na to by zaprosić tych wszystkich ludzi. Na pewno nie może zabraknąć nikogo z najbliższej rodziny. Nie możecie też nie zaprosić tych osób, u których byliście sami na weselu. Poza tym nie wypada ominąć tych, z którymi jesteście bardzo zżyci i z którymi przeżyliście coś naprawdę istotnego.

Kiedy już zadecydujecie ile osób, ma zjawić się na waszej uroczystości, wtedy dopiero udajcie się po wybór zaproszeń. Następnie pomyślcie o tym, kto powinien i w jakiej kolejności otrzymać od Was zaproszenia. Na pewno w pierwszej kolejności, powinni to być Wasi rodzice oraz dziadkowie. Do nich wypada jechać osobiście z zaproszeniami. Wysłanie pocztą zaproszeń to zaś rozwiązanie, które możecie zastosować w przypadku osób spoza Waszego miejsca zamieszkania oraz tych mniej z Wami spokrewnionych.

I rzecz najważniejsza: dajcie koniecznie zapraszanym jakiś określony czas na to, by odpowiedzieli twierdząco lub negatywnie. Niech czas ten, nie będzie dłuższy niż tydzień czy dwa przed planowaną imprezą, wówczas bowiem łatwiej będzie Wam odliczyć niektóre koszta.


dodano: 20.01.2012 15:31:57
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: zaproszenia, trojmiasto, slub, wesele