obrączki

FORUM » Nauki przedmałżeńskie » ksiądz naucza o życiu w rodzinie

Autor << Powrót do widoku wątku

Ilość postów: 6

lusitka

Z nami od 2012-10-06

ja miałam sytuację, kiedy to ksiądz musiał zastąpić osoby do tego wyznaczone. Fakt, nie miał wyboru bo małżeństwo, które miało nam o tym mówić z jakiś względów zrezygnowało. No i albo ksiądz powinien znaleźć kogoś na zastępstwo, albo jakoś przepuścić nas bez nauk o życiu w rodzinie.... a tym czasem ksiądz zaczął prawić 'kazania' na temat rodziny, tego nie wolno a tamto wolno, metoda kalendarzykowa heh itp. Skąd on to wie ;> Mam nadzieję, że tylko z książek, z całym szacunkiem :)

Ilość postów: 8

zadziorra

Z nami od 2012-10-06

ksiądz to też człowiek;) ja metody kalendarzykowej nie przestudiowałam a też mam o tym jakieś pojęcie, wiem na czym to polega itp..

Ilość postów: 23

ewelinka

Z nami od 2012-10-09

zadziorra, ale Ty jesteś kobietą...a księdza raczej nie powinny takie rzeczy interesować

Ilość postów: 22

marlenka_sl

Z nami od 2012-10-11

ewelinka, to że ksiądz nie może zakładać rodziny nie znaczy że nie powinien wiedzieć o takich rzeczach.

Ilość postów: 23

ewelinka

Z nami od 2012-10-18

dobra, może przesadziłam, że nie powinny interesować, ale nie powie Ci wszystkiego w oparciu o praktykę ;)

Ilość postów: 17

Kasiacissewska

Z nami od 2014-08-21

uważam, że kościół za bardzo wkrada się w życie intymne młodych ludzi. Co ksiądz może wiedzieć o seksie?

Ilość postów: 33

Magdusiaa1988

Z nami od 2015-02-27

To już trochę przesada, żeby ksiądz zastępował osoby świeckie. A tak na marginesie, to ile płacicie za nauki? Podobno kwoty wahają się od 0 nawet do 200 zł (tu natknęłam się na takie info http://www.planowaniewesela.pl/warto_wiedziec/nauki-przedmalzenskie ). Czy to prawda?