obrączki

FORUM » Plotki, ploteczki » fontanna czekoladowa-skąd wziąć?

Autor << Powrót do widoku wątku

Ilość postów: 8

zadziorra

Z nami od 2012-09-14

widziałam u znajomych takie cudo na weselu w w-wie, co o tym myślicie? mi się podoba a raczej smakuje zaje... tylko nie wiem czy to zależy od tego czy sala dysponuje takim sprzętem czy muszę mieć swoje? ale niestety chyba na samo wesele nie opłacałoby się kupować czegoś takiego:/

kalinka

Z nami od 2012-09-14

takie fontanny chyba można w niektórych cukierniach wypożyczyć albo firmach cateringowych 

Ilość postów: 5

Diamond

Z nami od 2012-09-19

Fontanny czekoladowe można wypożyczyć od kilku firm w naszym regionie, na przykład:

http://www.chococream.pl  jeśli chcesz mieć wszystko przygotowane, łączenie z obsługą do fontanny. Jeśli interesuje Ciebie sama fontanna z czekoladą, to ofertę znajdziesz także tutaj

http://www.diamond-decor.pl/cennik.html

pozdrawiam

Edytowano: 2012-09-19 16:40:37

Ilość postów: 12

fifka22

Z nami od 2012-09-20

a czy w razie wypożyczenia fontanny z jakiejś firmy, można zastosować inną lub jakąś zwykłą czekoladę ? Belgijska jest trochę droga :/

Diamond

Z nami od 2012-09-20

Koszt oryginalnej belgijskiej czekolady Sephra 2,5kg to 110zł - wystarcza spokojnie na ponad 100 osobowe wesele. Nie powinno się stosować zwykłej czekolady, z czekolady do fontann nie krystalizuje się cukier. Smak też jest zupełnie inny, najlepsza jest tradycyjna mleczna, ewentualnie biała. 

fifka22

Z nami od 2012-09-20

a co w przypadku kiedy fontanna jest większa ? taka ok 70 cm, to pewnie potrzeba z 5 kg albo i 7.5 :/ 

zadziorra

Z nami od 2012-09-20

dzięki za odzew! tylko ja będę musiała poszukać jakiejś 'wypożyczalni fontann' w okolicy Słupska:/ też myślałam, że do takiej fontanny używa się zwykłej czekolady takiej w tabliczkach hehe:) a to jest przeliczane 2,5kg na 100 osób tak? a ile owoców na to 2,5kg czekolady schodzi? na tym weselu co ja widziałam to była właśnie mleczna i biała czekolada, nie wiedziałam że inne możliwości są:)

a wy fifka robicie większe wesele, że jeszcze większą fontanne byś chciała? bo mi się zdaje, że jak też ok 100os to te 2,5 kg starczy..bo to że większa fontanna to nie znaczy, że goście będą więcej jeść.. ale mogę się mylić

Diamond

Z nami od 2012-09-20

Do dużej fontanny rozpuszcza się 5kg czekolady, w takim przypadku ciekawym rozwiązaniem jest wziąć dwie mniejsze i do jednej wlać mleczną, a do drugiej białą.

Decydując się na fontannę na pewno bierze się mniej ciast na wesele. Co do owoców to ciężko mi to przeliczyć :) Wiadomo, że w okresie letnim kiedy owoców jest dużo taka przyjemność kosztuje mniej. Jako ciekawostki mogę napisać, że na jednym  weselu, gdzie bawiło się 120 osób zeszło może 1,5kg czekolady, natomiast na 30 osobowej komunii 2,5 kg okazało się zbyt małą ilością:)

Edytowano: 2012-09-20 15:29:08

fifka22

Z nami od 2012-09-20

nieźle. A może lepiej kupić sobie foundee czy jak to się pisze hih ;) a czy tą czekoladę można wykorzystać która została ? Jakiś sposób przechowywania ? Bo po weselu można zrobić spotkanko dla rodziny, czy znajomych którzy nie mogli być na weselu...bo jakbym miała zainwestować w 5kg czekolady i wyrzucić później 3.5kg... :/

Diamond

Z nami od 2012-09-20

Oczywiście można, zaraz po weselu poprosić obsługę, aby jeszcze płynną czekoladę przelali to osobnej misy. Nadaję się do ponownego rozpuszczenia, chociażby w mikrofali :)

fifka22

Z nami od 2012-09-21

wow, no to super :) a trzeba ją trzymać w lodówce ? ile można tak stać ? Przepraszam za masę pytań, ale wszyscy mi mówią że wesele to masa kosztów więc szukam udogodnień i cięcia maksymalnie kosztów ;)

Diamond

Z nami od 2012-09-21

:) Zdecydowanie najlepiej w lodówce, a ile można trzymać naprawdę nie wiem, musielibyśmy spytać jakiegoś fachowca od czekolady. Jest taka firma Cukieteria z Waraszwy, podobno o czekoladzie wiedzą wszystko :)

fifka22

Z nami od 2012-09-21

właśnie wyszukałam ich stronę i rzeczywiście mają mnóstwo pyszności, więc zapewne do nich napiszę :) Ja ze swojej strony bardzo dziękuję za pomoc

Ilość postów: 61

chipoldo

Z nami od 2012-09-25

ze względu na liczne maile, na dniach my również zakupimy fontannę i będzie ją można wypożyczać :) Informacja będzie wkrótce na portalu.

Ilość postów: 11

aska

Z nami od 2012-10-01

ja ogólnie odradzam branie/kupowanie swoich fontann. Fajnie kupić sobie kiedy robi się przyjęcie w domu, spotkanko ze znajomymi, ale pracuję w podobnej branży i wiem, że takie proste fontanny się bardzo szybko przepalają itp. Lepiej zainwestować i wypożyczyć. Oczywiście nie trzeba od razu wypożyczać gigantycznej...

Ilość postów: 1

danielp2008

Z nami od 2014-05-20

witam wynajmuje fontanny czekoladowe na każdą ilość osób już  od 20 osób do nawet 350 z obsługą 5 smaków czekolady do wyboru również zajmujemy się carvingiem czyli rzeźbieniem w owocach i warzywach dla chętnych wysyłam zdjęcia  proszę o kontakt tel. 513-277-448 lub danielp2008@wp.pl

Ilość postów: 34

MagEwa

Z nami od 2014-05-30

U nas będzie fontanna.

Ilość postów: 48

stokrotka

Z nami od 2014-06-02

coraz bardziej są te fontanny popularne, ale na jednym z ostatnich wesel była fontanna (chyba w cenie sali) ale po kilku godzinach taki syf się zrobił przy tym że masakra, brakowało owoców, wszędzie napaćkane czekoladą...;/ brakowało osoby która by się tylko tym zajmowała..a szkoda bo dość chodliwe te owocki były

Ilość postów: 4

Basiek

Z nami od 2014-06-30

Ile kosztuje taka fontanna?

lumka

Z nami od 2014-07-02

ja wiem, że chyba sam portal wypożycza taką fontannę, ale ceny nie znam. Warto by do nich napisać... a może sami się odezwą :P