obrączki

FORUM » Plotki, ploteczki » przysięga

Autor << Powrót do widoku wątku

Ilość postów: 8

kalinka

Z nami od 2012-06-25

czy można mówić tekst przysięgi bez księdza??? tylko tak samemu z pamięci?

Ilość postów: 48

stokrotka

Z nami od 2012-06-26

najlepiej księdza zapytać bo w każdej parafi może być inaczej

Ilość postów: 33

bassiulka86

Z nami od 2012-07-02

kiedyś słyszałam, że ktoś tak miał..raczej nie powinno być problemu z tym, ale dokładnie tak jak stokrotka mówi - najlepiej zapytać księdza z parafii w jakiej bierzecie ślub, bo każda parafia ma 'swoje widzi mi się..' 

Ilość postów: 22

marlenka_sl

Z nami od 2012-07-10

ja wiem na swoim przykładzie, my chcieliśmy swoją przysięgę i ksiądz początkowo się zgodził, więc dlatego wybrałam właśnie ten kościół. Niestety z parafii wikary, który miał udzielać nam ślubu wyjechał, a inny już się nie zgodził na własny tekst :( Także, trzeba by chyba normalnie umowy z kościołem spisywać żeby nas nie zrobili w balona :P

Ilość postów: 12

fifka22

Z nami od 2012-08-13

własny tekst to chyba takie trochę zamerykanizowane, ale z drugiej strony ja też będę chciała np żeby tata mnie odprowadzał do ołtarza, a ta część ślubu też chyba pochodzi zza oceanu :) Znajoma miała 'swoją' przysięgę w kościele w Gdyni, więc pewnie da się to załatwić, tylko trzeba rozmawiać indywidualnie z księdzem prowadzącym.

Ilość postów: 23

ewelinka

Z nami od 2012-10-05

Ja chce tylko i wyłącznie zwykłą przysięgę. Wystarczy, że w wielu innych dziedzinach życia się amerykanizujemy, więc chociaż tu chce pozostać rodowitą (jeszcze nie matką) Polką :)

Ilość postów: 17

Kasiacissewska

Z nami od 2014-08-21

ewelinka - popieram w 100%