obrączki

Katalog firm » Powrót do listy firm

Wybierz / Zmień

Cukiernie

Cukiernia "Delicje" w Gdyni przy ul. 10 Lutego 27 została uruchomiona 07.10.1979 roku. W krótkim czasie "Delicje" produkując wyroby tylko z surowców naturalnych zyskały miano najlepszej cukierni w Trójmieście i jednej z najlepszych w Polsce. Świadczy o tym zlecenie nadzorowania uruchomiania podobnych lokali w Poznaniu, Kaliszu a nawet w Grecji.
Od 1991 roku cukiernia "Delicje" została sprywatyzowana, a jej twórca Jan Czyżewski został właścicielem. W 1992 roku rozpoczęto inwestowanie w rozwój sieci handlowej.
W 1992 roku zarejestrowano znak "Delicje" w Urzędzie Patentowym.

W 1993 uruchomiono dwa nowe punkty sprzedaży, poniesiono też znaczne nakłady inwestycyjne na wymianę maszyn i urządzeń. Zaczęto systematycznie rozszerzać sieć sprzedaży w wybranych placówkach detalicznych na terenie Trójmiasta i (sezonowo) w nadmorskich miejscowościach. Obecnie cukiernia posiada siedem własnych filii, dwa punkty sprzedające wyłącznie wyroby cukierni "Delicje", dostarcza również swoje wyroby do sklepów i lokali gastronomicznych.

Właściciel chętnie wspomaga studentów; dotychczas powstało kilka prac licencjackich i magisterskich pisanych przez studentów Politechniki Gdańskiej, Uniwesytetu Gdańskiego, Akademii Morskiej i Wyższej Szkoły Rolniczej w Olsztynie. Między innymi dzięki wynikom "Raportu z badania marketingowego dotyczącego pozycji kawiarni i cukierni "Delicje" na rynku Trójmiasta i Rumii" wykonanego przez studentów Uniwersytetu Gdańskiego wiemy, że marka "Delicje" jest rozpoznawalna a nasze wyroby cieszą się dobrą opinią klientów.

Od roku 1991 rozpoczęto produkcję tortów specjalnych - okolicznościowych, w każdym kształcie i dowolnej wielkości (nawet ponad 120kg!) Każdy taki tort jest dziełem sztuki wykonanym przez artystów plastyków - absolwentów szkoły plastycznej w Gdyni.

Torty specjalne marki "Delicje" można zobaczyć i spróbować podczas wielu ważnych imprez w Trójmieście, zarówno gospodarczych jak i artystycznych.

Ilość wyświetleń: 3775

tagi: wesele tort weselny tójmiasto pomorskie

Źródło: www.delicje.com.pl