obrączki

Dekoracja sali weselnej » powrót do artykułów

art

Wystrój pomieszczenia, w którym będą bawić się goście młodej pary jest niezwykle ważny. Dekoracja weselnej sali powinna być utrzymana w jednolitej stylistyce, dopasowanej do dekoracji bukietu panny młodej oraz weselnego pojazdu.

Najlepiej wybrać jeden dominujący kolor i elementy wystroju sali dobrać w różnych jego odcieniach, które będą ze sobą współgrały, tworząc kompozycyjną całość. Pamiętajmy, by dekoracja jedynie podkreślała urodę wnętrza, a nie była jego dominującym elementem. Jeśli sala jest naturalnie piękna, ma ozdobione ściany i sufit, nie zasłaniajmy jej dodatkowo setkami balonów. Wybierzmy delikatne, materiałowe dekoracje, żywe kwiaty czy ciekawe świeczniki, które podkreślą klimat i charakter wnętrza.

W miejscu, gdzie będzie siedzieć para młoda, dobrze jest zastosować dodatkowe elementy dekoracyjne w postaci tradycyjnych balonów lub ciekawych efektów świetlnych. Najczęściej stosowane elementy ozdobne w tym miejscu to: obrączki, serca, gołąbki, kwiaty lub zdjęcia młodej pary.

Jeśli sala nie jest zbyt duża, również nie warto przesadzać z nadmiarem dekoracji, gdyż mogą one dodatkowo przytłoczyć pomieszczenie i sprawić, że optycznie będzie wydawało się mniejsze niż jest w rzeczywistości. Jeśli natomiast sala nie imponuje wyglądem, dekoracje powinny posłużyć do przykrycia jej mankamentów. W tym przypadku sprawdzą się delikatne materiały podwieszone pod sufitem, wzbogacone dodatkowo żywymi kwiatami. Można tez powiesić dekoracje balonowe, połączone ze zwojami drapowanego tiulu.

Warto też zadać o dodatkowe ozdobienie wejścia do sali, gdyż niezbyt reprezentacyjne może zburzyć efekt całości. Udekorujmy balustrady tiulem i kwiatami, a nad wejściem powieśmy ozdobne girlandy. Możemy też rozsypać na schodach płatki kwiatów.


dodano: 20.01.2012 17:58:46
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: dekoracja, sali, weselnej, pomorskie, slub