obrączki

Gołębie na ślubie – symbol miłości » powrót do artykułów

art

Każdy z nas marzy, by nasz ślub był jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny i zapamiętany na lata. Pary młode starają się zapewnić gościom jak najwięcej atrakcji, by oprawa ślubu i wesela zapierała dech w piersiach. Jednym z nowych, widowiskowych trendów jest wypuszczanie gołębi po uroczystości ślubnej.

Wypuszczanie gołębi jest nie tylko atrakcją, ale ma też wymiar bardziej symboliczny – mają one zapewnić trwałość i zgodność związku, dostatek i szczęście dla świeżo poślubionej pary. Co więcej, są one niezwykle estetyczne i widowiskowe. Wiele firm oferuje wypożyczenie pary gołębi, po jednym dla panny i pana młodego. Można tez wypożyczyć całe stadko – wtedy para młoda wypuszcza po jednym, a pozostałe są widowiskowo wypuszczane z klatek chwilę później. Nie są to oczywiście zwykłe gołębie, które na co dzień widujemy w parkach, tylko piękne, ozdobne rasy, najczęściej białe. Koszt takiej ślubnej atrakcji jest uzależniony od rasy i ilości gołębi, terminu i lokalizacji – kształtuje się na poziomie od stu do kilkuset złotych.

Choć wypuszczenie gołębi jest ciekawą i nowatorską atrakcją, ma też sporo minusów. Przede wszystkim, jest uzależnione od pogody. Gołębie nie polecą podczas mgły, silnego wiatru, ulewnego deszczu, w czasie burzy i przy niskich chmurach. Ptaki na ślub możemy zamówić, jednak dobrej pogody już nie – nikt nam nie zagwarantuje, że zaplanowana atrakcja dojdzie do skutku. Dlatego wypuszczanie ślubnych gołąbków najlepiej jest zamówić w przypadku uroczystości zaplanowanych na lato, gdy prawdopodobieństwo nieprzychylnej pogody jest mniejsze.


dodano: 20.01.2012 17:39:24
  • foto
  • Dotychczasowa ocena:
  • |
  • Oceń artykuł:

tagi: gołębie, ślub, miłość, wesele